INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

UPDATE Șumudică a pierdut un meci crucial în Turcia! Întors pe teren propriu de la 1-0

Yeni Malatyaspor, echipa antrenată de Marius Șumudică, joacă ACUM, în runda #21 din Turcia, cu Goztepe. Meciul a început la 19:00 și e liveSCORE pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 ianuarie 2022 21:00 / Actualizat vineri, 14 ianuarie 2022 21:17

Yeni Malatyaspor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut în runda #21 din Turcia, 1-2 cu Goztepe.

Meciul a început perfect pentru Șumi. Kenan Ozer a tăiat apărarea oaspeților cu o pasă în gaură, iar Eskihellac a deschis scorul în minutul 7 : finalizare excelentă, la „lung”, în plasa laterală.

Șumudică, reacție amuzantă pe Twitter » Cerere neobișnuită: „Băieți, voi aveți 1 milion de urmăritori, eu doar 2.000”
TURCIA

Numai că primul sfert de oră nu s-a încheiat cu Malatya în avantaj. Goztepe a obținut penalty la un corner, Berkan Emir a restabilit egalitatea de la punctul cu var. Până la pauză, Goztepe a avut și un gol anulat pentru ofsaid.

Până la urmă, tot eșec pentru Șumudică. Lourency, abia intrat pe teren, a adus victoria lui Goztepe (73). Și pentru că portarul Ertac Ozbir a citit greșit centrarea trimisă de nigerianul Obinna Nwobodo.

9 înfrângeriare Șumudică la Malatya în 15 meciuri (3 victorii, 3 egaluri). A fost eliminat și din Cupă

FINAL: Yeni Malatyaspor - Goztepe 1-2

• Au marcat: Eskihellac 7 / Emir 13 - pen., Lourency 73

ECHIPELE DE START

Malatyaspor: Ozbir - Azubuike, Ciftpinar, Kaya, Wallace, Hafez - Dicko, Eskihellac, Donsah, Chouiar - Ozer
Antrenor: Marius Șumudică

Goztepe: Egribayat - Cankaya, Nukan, Wilker - Alici, Nwobodo, Aydogdu, Emir - Baku, Akbunar - Ndiaye
Antrenor: Nestor El Maestro

Întăriri pentru Marius Șumudică

Aflată pe ultimul loc în Turcia, Yeni Malatyaspor face tot posibilul să îi îndeplinească cerințele tehnicianului român. 3 noi jucători au semnat cu clubul.

După ce l-a adus pe mijlocașul central Godfred Donsah, Șumudică a reușit să convingă alți 3 fotbaliști să i se alăture. Este vorba despre „închizătorul” Okechukwu Azubuik, care deja se antrena sub comanda lui Șumi, plus atacanții Nouha Dicko și Kenan Ozer.

De asemenea, antrenorul român a dezvăluit că vineri echipa sa va mai efectua o mutare: fundașul dreapta Mehdi Zeffane, ultima dată la Krylya Sovetov.

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Cristiano Ronaldo pune presiune pe colegii săi de la United: „Nu vreau să fiu aici pentru a lupta la locul şapte”

Ei sunt cei mai bine plătiți jucători de la Bayern Munchen. Cât câștigă golgheterul Lewandowski