ghisparii si-au asigurat locul 2,aveam emotii pentru guragoala..........

Marcello Kazan  •  26 Februarie 2019, 01:33

*** ???... Ai face un mare bine tuturor romanilor si acestei tari !!!... Te rog eu frumos... ***

gigi_becali_9
gigi_becali_9  •  26 Februarie 2019, 00:21
Postat de adriann_ pe 25 Februarie 2019, 13:24

N-ai ce discuta cu ***, argumentele rationale n-au nici o legatura cu ce posteaza ei aici. Tucudean a primit bani de la cioban ca sa plece de la fcsb, acum e de departe cel mai bun varf din Romania, rezolva meciuri si cand intra racit si accidentat in ultimele minute. Lui Hagi i-a castigat titlul la propriu, egaland cu fcsb dintr-o jumatate de ocazie. CFR l-a cumparat platind o suma foarte serioasa pentru campionatul nostru.

Locul 1 sau 2 sau 3 in campionat sunt fix tot aia. Valoarea reala ( fara arbitraje partinitoare sj cooperative ) se vede in Europa. Am vazut deja valoarea CFR-ului cu Dufelange. O singura echipa are valoare de Europa - FC Steaua Bucuresti, pe scurt FCSB . A dovedit prin 13 calificari in EL si CL in ultimii 15 ani. Restul este can can.

hanmocar
hanmocar  •  25 Februarie 2019, 18:24
Postat de florianveress pe 25 Februarie 2019, 14:54

Gargară gigistă pentru a muta atenţia de la un lucru evident, arbitrajul tendenţios al piticului nesimţit!

B-ul !

stelbz
stelbz  •  25 Februarie 2019, 15:50

erata : "titlu" si........parca a lasat un regret ca nu a jucat inca de la inceputul partidei. Lui Teja ii va fi f. greu sa decida titulairii

stelbz
stelbz  •  25 Februarie 2019, 15:47

Pentru titlul drumul e f. lung si oricare dintre cele 3 din fata il poate obtine. Sunt echipe cam de valori egale si mai depinde si de : accidentari, eliminari, arbitrii, starea terenurilor de joc etc. La FCSB, intradevar la tripleta Man, Tanase, Coman se constata inconstanta in joc de la o partida la alta sau de la o repriza la alta. Coman a primit in prima repriza o pasa ideala de la Moraes la pct de 11 m, ratand cu o seninatate si indiferenta crasa... Inlocuitorul lui, Matei, a avut cateva driblinguri si pase foarte reusite si parca a

florianveress
florianveress  •  25 Februarie 2019, 14:54

martinpen
martinpen  •  25 Februarie 2019, 13:25

Becali a revenit la obiceiul de a-si critica proprii jucatori. De ce oare, dupa meciul cu Chiajna nu a vorbit nimic de jucatori? Nu cumva era un rezultat multumitor?

observator_federal
observator_federal  •  25 Februarie 2019, 13:24

„Am jucat cu un om și jumătate în minus, mă refer la Florinel Coman. Și mă refer și la Florin Tănase, nu a existat în prima repriză.” Da, dar ați avut 3 arbitri în plus (și pe Diaconu-brichetă observator!) Fcsb, club de hoți...

adriann_
adriann_  •  25 Februarie 2019, 13:24
Postat de catalin_cj pe 25 Februarie 2019, 13:06

Pot sa iti dau cateva exemple care iti dovedesc contrariul. CFR i-a cumparat pe bani buni Tucudean, Boli, Costache, Bordeianu, Ionita. Toti pe bani nu imprumuturi sau sume de 2-300k. Ce cumpara becali? Qaka luat joi si trimis luni inapoi(ciudat), Golofca luat si retrimis inapoi dupa cateva meciuri. Un fel de recompense pentru diverse servicii.