Comentarii (339)
960317577335949
Andrei Dorin  •  08 August 2017, 10:45

Daca tabela de marcaj la DINAMO nu afiseaza 1-0 din primul minut (eroare de afisare) , atunci arbitrii sunt obligati sa inventeze PENALTY . Aceasta regula ar trebui aplicata si in meciurile internationale - cei drept rare pentru DINAMO-BAUMIT , altfel vor mentine RITMUL (un meci la 6 ani) . HAI DINAMO + BRAVOS ARBITRII

dansy
dansy  •  08 August 2017, 09:00

Ati furat din nou!!!Nu a fost penalty.Sa va fie rusine si voua si celor din presa care nu zic nimic cand e vb de dinamo sai FCSB.

1745flo
1745flo  •  08 August 2017, 00:18

Forza Dinamo!

rakanishu
rakanishu  •  07 August 2017, 23:43
Postat de becalidinamovit pe 07 August 2017, 23:37

culcate ca e tarziu ..cum e vremea acolod unde ai vazut eciul .caldura distorsinea cateodata unele percptii senzoriale ..dinamo a jucat la relanty si a batut ..nu trebuia sa faca efortul cum l-a facut cu bilbao la bucuresti ..au jucat atat cat sa castige meciul ..la 37 de grade la ubra ti se usuca si 3,14 314 in vezica ...daca dinamo a jucat cum spui tu ,fcsb aseara cum a jucat cand a inotat tot meciul si tudor le-a bagat 3 puncte in clasament ca ei daca jucau o saptamana nu dadeau gol chajna da .au si avut vre-o 4-5 ocazii f bune de a marca ..dinamo in seara asta la relanty cum a jucat tot a avut superioritate si ocazii ***

Si Steaua a jucat tot la 37 sau cate naiba grade au fost ( ieri oficial au fost 40, nu crezi vezi pe site-ul ANM ) si cu juma de echipa schimbata, ia zi si mie printre altele cum a bagat petarda de tudor 3 puncte in contul Stelei ? Refuzand un penalty clar la Man ( de faza cu Momcilovici nu zic, ca ala nu se da ). ? In rest se ferea ca dracu de tamaie sa fluiere ceva mai aproape de 30m de poarta lui pufi...

1745flo
1745flo  •  07 August 2017, 23:46
Postat de unico_biancorossi pe 07 August 2017, 23:27

.)) victorie meritata ? mai flo, de regula erai sceptic si dupa victorii cu adevarat meritate. pai, domnule, in afara celor 3 goluri, cate suturi a avut portarul lor de aparat ? eu nu retin. dar retin ca medias a ratat vreo 4 ocazii aproape ca a lui costache cu botosani. in repriza a doua, am vaut-o in poarta cand a scapat ala central. si de multe ori a fost in careu, in pozitii ideale, dar au sutat aia in plopi. in prima repriza, ce sa mai zicem, 2-3 ocazii mari, plus o bara. deci, daca vrei tu, e meritata ca suntem noi dinamovisti, nah ?..)) binevenita, asta e altceva.

Având in vedere condițiile, rezervele, stadionul, e excelent ca nu s-a terminat ca cu Botoșaniul! O sa încurajez băieții mereu, sa le crească moralul!

cpt.ahab
cpt.ahab  •  07 August 2017, 23:43
Postat de unico_biancorossi pe 07 August 2017, 23:35

foarte prost arbitrajul. ceva indecizii la penalty, nu se da rosu la nemec si apoi la hanca, arata 3 minute si sta 4 (se termina 3-0, desi golul mediasului este meritat), si o serie de faulturi de neputinta evidenta.

Arbitrajul a fost in nota generala: dezolant. Stadion dezolant, atmosfera dezolanta, fotbalisti dezolanti. Asta e. Eu cred ca a fost doar un accident de parcurs si ca o sa crestem. Imi plac insistenta si vioiciunea lui Costache. Castigam un jucator. Asta asa, ca sa inchei intr-o nota optimista. O sara faina tuturor!

becalidinamovit
becalidinamovit  •  07 August 2017, 23:37

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  07 August 2017, 23:40

O seara frumoasa all. Hai Dinamo, ne auzim dupa meciul cu CFR.

spion_kop
spion_kop  •  07 August 2017, 23:38

practic meciul se rezuma la doua chestii : 1. "I-a dat cu pumnul in palma si de aia i-a curs sange " (I. C. din studioul Gigi sport 1 HD) ; 2. "Si echipele mari castiga cind NOI jucam prost" (C.C. la interviul de dupa).

unico_biancorossi  •  07 August 2017, 23:35
Postat de cpt.ahab pe 07 August 2017, 23:24

:))))))) Era si un cantec mai vechi cu limba... care-i "o comoara in adancuri infundata".