INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

REZUMAT VIDEO Iată primul gol al lui Harry Kane la Bayern » Bundesliga a început cu un recital dat de campioană

Harry Kane, 30 de ani, a marcat primul gol în tricoul lui Bayern Munchen. Aseară, bavarezii s-au impus cu 4-0 în fața lui Werder Bremen.

Articol de - Publicat sambata, 19 august 2023 10:20 / Actualizat sambata, 19 august 2023 10:23

Kane n-a avut parte de un debut fericit la Bayern, a prins 28 de minute din Supercupa Germaniei pierdută în fața lui Leipzig, 0-3.

Boloni, rezultat fantastic cu Marseille: echipa lui a marcat de două ori în inferioritate numerică
LIGUE 1

VIDEO. Rezumatul meciului Bremen - Bayern 0-4

Aseară, atacantul venit de la Tottenham pentru 100 de milioane de euro a bifat prima lui prezentă în campionat. Titular, britanicul a început în forță și i-a pasat decisiv lui Sane, care a deschis scorul pe Weserstadion ('4).

Blocat de Jiri Pavlenka în minutul 61, Kane avea să spargă gheața până la urmă în repriza secundă. Davies l-a servit ideal la marginea careului, Harry și-a făcut mingea pe dreptul și l-a executat pe Pavlenka ('74).

După înlocuirea lui Kane ('84), Bayern a mai punctat de două ori, prin Sane ('90) și Mathys Tel ('90+4).

Mai multe articole de actualitate:

Serie A la start. Cine o detronează pe Napoli? Inter a pierdut 3 titulari, Milan a mers pe cantitate
ITALIA
Premier League, peste Serie A, Ligue 1 și Bundesliga la un loc! Suma AMEȚITOARE cheltuită de cluburile engleze în mercato
ANGLIA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”