SPORTURI  »  TENIS  »  REACȚIE

Primele reacții ale Simonei Halep după supervictoria cu Stosur » Ce spune despre meciul din "sferturi"

Articol de GSP - Publicat marti, 28 martie 2017 09:31

Simona Halep a oferit prima reacție după calificarea în sferturile de finală de la Miami. Românca a trecut în "optimi" de Stosur (locul 19 WTA/Australia), scor 4-6, 7-5, 6-2. Românca o va înâlni mai departe pe Johanna Konta.

"A fost un meci greu aşa cum mă aşteptam. Am avut o revenire bună şi sunt fericită pentru acest lucru. Ultima mea revenire de acest fel a fost la Doha în 2014, în primul tur cu Kaia Kanepi, când am revenit de la minge de meci.

Mă bucur că am arătat că pot juca tenis la nivel înalt. Când eram condusă, nu m-am gândit la scor. Am vrut doar să lupt, nu am renunţat şi am crezut în şansa mea.

Am fost puţin norocoasă să întorc partida de la minge de meci, dar am şi luptat", a spus Halep, informează site-ul oficial al WTA.

...despre meciul cu Johanna Konta: "Va fi greu. Este într-o formă bună, este aproape de Top 10. Ea joacă la un nivel înalt şi mă aştept la o partidă dificilă. Am şansa mea de a câştiga aici, la Miami, dar acum mă gândesc la ziua de pauză în care trebuie să mă recuperez. Apoi voi merge pe teren cu încredere".

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”