INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Continuă dezastrul pentru Ludogoreț! Keșeru a ratat un penalty și echipa românilor a pierdut

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 august 2018 09:35

După eliminarea din preliminariile Ligii Campionilor în fața celor de la MOL Vidi (0-1 la general), Ludogoreț continuă seria neagră a rezultatelor.

Bulgarii au început foarte greu sezonul în campionat, unde au doar 4 puncte din trei etape. Aseară, Ludogoreț a pierdut meciul din etapa a treia cu Lokomotiv Plovdiv, scor 0-1.

Claudiu Keșeru a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 48, când a șutat direct pe centru și portarul a respins. Golul victoriei a fost marcat de Mihaljevic cu patru minute înainte de final.

Keșeru și Cosmin Moți au fost integraliști, în timp ce Dragoș Grigore n-a fost inclus în lot.

Vezi VIDEO cu golul meciului și ratarea penalty-ului de către Keșeru!

Ludogoreț nu stă deloc bine nici în clasament, unde se află pe locul 7, cu 4 puncte după trei etape. Lider e CSKA Sofia, cu maximum de puncte din primele două jocuri, neevoluând în această etapă. Plovdiv a obținut primele trei puncte în jocul cu Ludogoreț și e pe locul 11.

La vestiare, jucătorii de la Plovdiv au pornit spectacolul la vestiare.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga