FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - U CLUJ 1-1

Marcatorul Oțelului, dezamăgit după ce U Cluj a egalat în ultimele minute: „Au avut și puțin noroc”

Oțelul Galați și U Cluj au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 5 din Superliga. Alexandru Pop (23 de ani), marcatorul golului moldovenilor, a analizat partida de la Galați.

Articol de - Publicat sambata, 12 august 2023 20:53 / Actualizat sambata, 12 august 2023 22:01

Atacantul gălățenilor s-a declarat dezamăgit de felul în care Oțelul a fost egalată. Moldovenii au primit din nou gol în ultimele minute ale meciului, așa cum au pățit-o și meciul trecut, în deplasarea cu Sepsi

CFR Cluj a vrut să-i dea lovitura rivalei FCSB și să-i „fure” fostul căpitan: „Îmi dădeau de 2-3 ori mai mult, mă tot suna domnul Varga”
FCSB

Alexandru Pop, după Oțelul - U Cluj: „Ne-am retras după gol”

„Am jucat cu echipe foarte bune, experimentate. Am reușit să dăm gol în repriza a doua și am sperat că putem să ținem de rezultat. Ne-am retras după gol.

Se pare că ei eu reușit să gestioneze altfel finalul de meci și au avut și puțin noroc. Și la Sepsi am pățit la fel, am luat gol pe final de meci, când aveam victoria în mână. Trebuie să facem ceva în privința asta, că e dureros să tot pierzi puncte în ultimele minute.

Nu a fost un meci special pentru mine. Mă bucur de fiecare meci și fiecare minut petrecut în teren și sper să continui să joc cât de mult se poate.

U Cluj e clubul care m-a format și o să fiu veșnic recunoscător pentru asta, dar când ieșim pe teren suntem adversari. Mă simt foarte bine la Galați, m-am acomodat foarte repede și foarte bine. Oamenii din tribună m-au primit foarte bine”, a declarat Pop, la finalul meciului.

Cristiano Bergodi le-a făcut fanilor o promisiune înaintea derby-ului cu Petrolul: „La asta să se aștepte!” + Noutate în lot: „E bun, ne poate ajuta”

Primul antrenor schimbat în Superligă? Fanii i-au cerut demisia chiar în timpul meciului