FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FCSB 2-2

Panduru și Dică nu cred că Petrolul trebuia să primească penalty în prelungiri: „Nu pot să spun că e fault! E dat prea ușor”

Basarab Panduru și Nicolae Dică +23   FOTO
Basarab Panduru și Nicolae Dică

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2023 08:03 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 10:20

Foștii internaționali Basarab Panduru (53 de ani) și Nicolae Dică (43 de ani) sunt de părere că penalty-ul primit de Petrolul Ploiești în prelungirile meciului cu FCSB, scor 2-2, a fost dictat prea ușor.

În minutul 90+3 al partidei de pe arena „Ilie Oană” din Ploiești, „găzarii” au primit penalty în urma unui fault comis de Siyabonga Ngezana, unul dintre stoperii oaspeților, asupra lui Jair, mijlocașul prahovenilor.

Becali a răbufnit după Petrolul - FCSB » A dat de pământ cu 9 jucători în direct: „Pe el nu o să îl mai vedeți”
Petrolul - FCSB

„Centralul” Radu Petrescu a hotărât să dicteze lovitură de pedeapsă. Decizia a fost menținută și din camera VAR. Basarab Panduru și Nicolae Dică cred însă că penalty-ul a fost acordat mult prea ușor.

Basarab Panduru crede că penalty-ul primit de Petrolul în meciul cu FCSB a fost acordat prea ușor

„Jair dă cu capul in minge, dar după care nu pot să spun că este un fault de penalty, nu sunt convins. Mai degrabă aş spune că nu e penalty.

Nu prea văd ce îi face ca să fie penalty. Nu ştiu ce face Ngezana să dai penalty. Nu sunt convins deloc că ăsta este penalty!”, a declarat Basarab Panduru, conform Orange Sport

„Este un contact. Jair dă primul in minge, este un contact mic. E dat prea uşor”, a completat Nicolae Dică, aflat la rândul lui în studioul Orange Sport.

VIDEO. Petrolul - FCSB » Gol controversat marcat de Alex Băluță. A trecut mingea linia porții?

Șocant: bătaie cu scaune, steaguri și jandarm rănit în Petrolul - FCSB!

Becali vrea să îl scoată pe Târnovanu din echipă: „Se uita la minge, ăla nu era gol de luat!”