FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - UTA

VIDEO Bergodi le-a stabilit soarta lui Borza și Albu. Ce se întâmplă după Rapid - UTA

Articol de , , , - Publicat miercuri, 28 februarie 2024 23:43 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 01:05

Rapid - UTA 4-1. Cristiano Bergodi, antrenorul giuleștenilor, a analizat partida din Giulești.

Italianul a anunțat că Andrei Borza și Alexandru Albu vor reveni în lot, după ce au fost excluși pentru că au petrecut în club după 1-3 cu Poli Iași.

VIDEO. Bergodi i-a reprimit în lot pe Borza și Albu

„Borza și Alex Albu revin la echipă, și-au cerut scuze în fața colegilor, a staff-ului și a conducerii. Așa am hotărât, eu sunt antrenorul. Au făcut o greșeală.

Am făcut o mică ședință cu ei, de față cu jucătorii, iar de acum ne bazăm pe ei. Andrei și Alex au înțeles că au greșit. Noi suntem un grup, o familie, nu trebuie să îi tratăm ca pe niște interlopi”, a declarat Bergodi.

Ce a declarat Cristiano Bergodi după Rapid - UTA

„Am dat peste o echipă bună, pe val. Prima repriză a fost foarte bună, dar în a doua am riscat. I-am băgat în joc. Au intrat la pauză încărcați de golul marcat. Nu mai țineam mingea, ne era teamă, veneau peste noi.

Apoi s-au reglat lucrurile, mai ales după schimbări și după intrarea celui de-al doilea atacant. Sunt mulțumit, am avut ocazii și în prima repriză. A fost bine. Eu le-am cerut să începem bine, să facem presing din start, cum nu am făcut la Iași. Cred că golul lor i-a băgat în meci” a declarat Bergodi, la Digi Sport.

„După golul lor nu mai țineam mingea, ne era frică. Am vorbit cu Bădescu, nu se știa ce se va întâmpla, el era un copil. Am fost inspirat până la urmă. A jucat bine, a dat și gol, nu va uita niciodată.

Va crește, e un jucător bun. E din ianuarie cu noi. Are fizic bun, structura e bună, e un stângaci bun. Mă bucur că a și dat gol, cu puțin noroc”, a mai spus Bergodi.

Bergodi: „Incredibil ce jucători am!”

„Rrahmani vorbește și cu Burmaz, vorbesc să joace mai aproape. E incredibil ce jucători am! Ce șut a dat Burmaz!, eu nici nu am văzut, că vorbeam cu un colaborator. E un jucător foarte bun.

Și Hasani a jucat bine în prima repriză, apoi a mai scăzut. Hasani a avut și ghinion, putea să marcheze, dar Benga a scos de pe linia porții”, a mai declarat Bergodi.

Nu e răbdare, se pare că trebuie să luptăm la titlu. E mereu presiune, dar eu sunt mulțumit de munca depusă aici

- Cristiano Bergodi, antrenor Rapid

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!