FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - CFR CLUJ

VIDEO CFR Cluj, deschidere de scor cu FC Argeș după o gafă uriașă a aniversatului Micle!

Gafa lui Micle în FC Argeș - CFR Cluj // foto: captură @ Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 noiembrie 2020 18:26 / Actualizat duminica, 08 noiembrie 2020 18:56

CFR Cluj a deschis scorul în meciul cu FC Argeș după o gafă mare a portarului gazdelor, George Micle, care astăzi împlinește 19 ani.

În minutul 14 al meciului de la Pitești, fundașul central Deslandes i-a trimis mingea lui Micle, portarul echipei lui Ionuț Moșteanu. Stopul acestuia a fost larg, iar Deac, care urmărea balonul, a reușit să îl fure. Ciprian i-a pasat lui Mario Rondon, care a împins mingea în poarta goală.

VIDEO cu golul AICI

Același Rondon a dus scorul la 2-0 doar 9 minute mai târziu, cu un șut la colțul lung din interiorul careului.

Citește mai multe știri din Liga 1:

FOTO Horia Mladinovici, eroare gravă în startul partidei de la Pitești! Arbitrul le-a refuzat un penalty clar celor de la CFR

Fotbalistul-surpriză care e lăudat pentru că a schimbat jocul lui FCSB: „Poate să alerge din careu în careu și e mai prezent în joc”