FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

VIDEO CFR Cluj, o nouă victorie în cantonamentul din Spania » Succes greu într-un meci cu 7 goluri împotriva unei formații de Liga a 4-a

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 ianuarie 2022 15:15 / Actualizat sambata, 15 ianuarie 2022 16:23

CFR Cluj a câștigat și al doilea amical al iernii. Elevii lui Dan Petrescu au învins formaţia spaniolă de liga a 4-a UD Alzira cu scorul de 4-3.

După succesul la limită cu La Nucia, scor 1-0, CFR Cluj a disputat un nou amical în compania unei echipe din diviziile inferioare din Spania.

Încă o pagubă la CFR Cluj! Ce sumă trebuie să achite campioana după ce a pierdut două procese
CFR CLUJ

Cu Alzira, clujenii au făcut o primă repriză modestă și au intrat la cabine conduși, cu 0-1 după reușita lui Perez (5).

Repriza secundă a adus o avalanșă de goluri la poarta spaniolilor. Adrian Păun (63), Ciprian Deac (64 - penalty, 71 - penalty) şi Danijel Graovac (77) au punctat pentru formația lui Petrescu.

Alzira nu s-a lăsat mai prejos, reușind să reducă din diferență după golurile marcate pe final de Alvaro Belizon (79) şi Javi Zarzo (81).

VIDEO Rezumatul amicalului dintre CFR Cluj și UD Alzira 4-3

Primul „11” folosit de Dan Petrescu în meciul cu Alzira: Bălgrădean - R. Bălan, Bouhenna, Cestor, Susic - Hoban, M. Bordeianu, Sigurjonsson - Chipciu, S. Buş, Petrila

Echipa folosită după pauză: Hindrich - Cr. Manea, Graovac, Burcă, Camora - Itu, K. Boateng, C. Deac - V. Costache, Debeljuh, Ad. Păun.

După acest meci, campioana se va întoarce în România unde se va pregăti pentru debutul în noul an. CFR joacă derby-ul pentru titlu cu FCSB, duminică, 23 ianuarie pe Arena Națională.

FCSB a pus în vânzare biletele pentru meciul cu CFR Cluj

FCSB va disputa primul meci din noul an cu spectatori în tribune. Vicecampioana României a pus în vânzare online biletele pentru meciul cu CFR Cluj din etapa 22. Acestea pot fi achiziționate de pe site-ul bilete-fcsb.ro, prețurile lor fiind:

• Peluză - 20 LEI
  • Tribuna 2 - 35 LEI
  • VIP 3 - 50 LEI
  • VIP 2 - 75 LEI
  • VIP 1 - 100 LEI

Citește alte știri din Liga 1:

FCSB, taxată după amicalul cu Mioveni: „Nu sunt pregătiți să joace un meci de 90 de minute”

Amical cu 9 goluri pentru FC Botoșani: ultima achiziție a lui Croitoru a dat 3! Moldovenii au vrut să iasă de pe teren

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”