FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CHINDIA

Marius Croitoru, reacție deplasată în timpul meciului cu Chindia: „Băi, bețivane! Bețivane!”

FC Botoșani a pierdut partida de pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 0-2. Antrenorul Marius Croitoru și-a pierdut cumpătul în repriza secundă și l-a jignit pe Daniel Popa, atacantul oaspeților.

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 17:03 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 17:40

În minutul 58 al partidei de la Botoșani, imediat după eliminarea lui Paul Iacob, de la Chindia, Marius Croitoru și Daniel Popa au avut un schimb acid de replici. Pe buzele atacantului venit de la Dinamo se citesc cuvinte reprobabile. Antrenorul moldovenilor i-a răspuns la rândul lui folosind un limbaj jignitor. Camerele TV l-au surprins când striga: „Băi, bețivane! Popa! Bețivane!”.

Vezi VIDEO cu derapajul lui Marius Croitoru

Marius Croitoru, fair-play după meci

Marius Croitoru s-a lăsat purtat de val în timpul partidei, dar la final a recunoscut că eliminarea lui Iacob a fost una eronată. Detalii AICI!

Probabil că roșul acela nemeritat pe care l-au primit ei s-a întors împotriva noastră. Din păcate pentru Chindia, nu jucătorul lor a fost cel care l-a lovit pe Patache, ci al nostru. Îmi pare rău, dar nu pot să schimb decizia. Trebuie VAR, și noi pe bancă am fi mai liniștiți să știm că e cineva acolo care poate vedea ce s-a întâmpla și poate repara greșelile omenești
- Marius Croitoru, antrenor FC Botoșani

Clasament Liga 1:

O nouă eroare majoră de arbitraj în Liga 1! Eliminare controversată în FC Botoșani - Chindia! Jucătorul, nervos în tribună

BOTOȘANI - CHINDIA 0-2. Marius Croitoru, gest de fair-play la finalul meciului: „Au primit roșu nemeritat, îmi pare rău”

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”