FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - FCSB

CS U CRAIOVA - FCSB. Imagini dure: Ovidiu Popescu, tăiat pe față de crampoanele lui Nicușor Bancu

Sursă foto: Capturi TV Telekom Sport

Articol de - Publicat duminica, 12 iulie 2020 21:16 / Actualizat duminica, 12 iulie 2020 21:42

În minutul 14 al derby-ului CS Universitatea Craiova - FCSB, Ovidiu Popescu (26 de ani, mijlocaș central) a fost accidentat involuntar de Nicușor Bancu (27, fundaș stânga).

Urmărește AICI meciul Craiova - FCSB!

În urma unui duel desfășurat la mijlocul terenului, fără vreo miză importantă, Bancu l-a tăiat pe față pe Popescu cu gheata piciorului stâng.

+2 FOTO

Căpitanul oltenilor nu a fost sancționat de centralul Marcel Bîrsan, care a considerat atacul involuntar. Popescu a primit timp de câteva minute îngrijiri medicale, după care a intrat din nou pe gazon. La 10 minute distanță, a provocat penalty-ul din care Cicâldău a deschis scorul.

Citește mai multe știri din Liga 1:

Andrei Cristea a răbufnit după meci: „Acest fotbalist nu are ce căuta la acest nivel”

Mircea Rednic, răspuns pentru fanii care-l vor înapoi la Dinamo: „Prima dată, scăpați de ei! Au chiloți roș-albaștri”