FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - U CLUJ 2-2

FOTO Popa la pământ » Scene comice în Hermannstadt - U Cluj

Brancardierii l-au scăpat pe Daniel Popa de pe targă // foto: captură OrangeSport +8   FOTO

Articol de - Publicat luni, 28 august 2023 23:59 / Actualizat marti, 29 august 2023 00:13

Fază comică petrecută în ultimele minute ale meciului dintre Hermannstadt și U Cluj, scor 2-2. Ridicat pe targă pentru a fi scos în afara terenului, Daniel Popa (28 de ani) a fost scăpat de brancardieri.

Minutul 89 al meciului de la Sibiu a venit „la pachet” cu scene comice. Daniel Popa, atacantul clujenilor care a înscris golul de 1-2, a acuzat dureri la gamba stângă și a fost nevoie de intervenția brancardierilor pentru a fi scos de pe teren.

Florinel Coman, gesturi stupide care o lasă pe FCSB descoperită cu CSU Craiova! Fără PATRU titulari în Ghencea
FCSB

Popa la pământ » Scene comice în Hermannstadt - U Cluj

Cei doi bărbați care au cărat targa au început să alerge, dat fiind că echipa gazdă era în dezavantaj și timpul se scurgea, dar graba nu a fost de bun augur pentru Popa.

Cei doi au scăpat targa și, odată cu ea, pe fotbalistul cu probleme la picior.

+4 FOTO

A fost unul dintre multele momente ale meciului care l-au avut în prim-plan pe Daniel Popa, ex-atacant la Chindia. În prima repriză, Popa a fost avertizat pentru o presupusă simulare într-o fază suspectă de penalty, apoi a înscris golul 2 al Universității. În partea a doua, Popa a avut alte ocazii, inclusiv o bară.

Referitor la faza de penalty, duelul cu portarul Vlad Muțiu, Popa a spus:

„Sincer să fiu, am simțit că m-a atins. Dacă domnul arbitru așa a văzut, nu pot spune nimic. A spus că a fost simulare. Mai multe nu știu. Probabil după ce voi vedea și eu faza îmi voi da seama”.

„Am avut șansa să fac 3-1 și probabil că s-ar fi terminat meciul. Dar asta este, în fotbal se mai ratează, trebuie să mergem mai departe. Sunt bucuros că îmi creez ocazii, dar trebuie să fiu mult mai concentrat și să marchez la orice fază”, a completat atacantul clujenilor.

Mai multe știri despre Hermannstadt - U Cluj:

Ioan Ovidiu Sabău cere întăriri după revenirea la U Cluj: „3-4 jucători importanți!”

Ce l-a nemulțumit pe Măldărășanu la meciul cu U Cluj: „Am abuzat de asta”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului