FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 0-1

Charalambous: „Am zis de la început că va fi un meci greu, nu conta pe ce loc e Dinamo”

Elias Charalambous/ foto Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 26 noiembrie 2023 23:18 / Actualizat duminica, 26 noiembrie 2023 23:56

Dinamo - FCSB 0-1. Elias Charalambous, antrenorul roș-albaștrilor, a analizat victoria din Derby de România.

Charalambous a admis jocul modest al echipei lui în prima repriză. Asta după ce Ștefan Târnovanu declarase că „faptul că Dinamo e jos nu înseamnă că e slabă. Noi am făcut cea mai slabă repriză din acest sezon, terenul era prost, se rupea, nu puteam să pasăm”.

DINAMO - FCSB 0-1. Mircea Lucescu n-a mai rezistat și a plecat înainte de final: „Ăsta nu e derby!”
Dinamo - FCSB 0-1

Ce a declarat Elias Charalambous după Dinamo - FCSB 0-1

„Am zis de la început că va fi un meci greu, nu conta pe ce loc e Dinamo. Sunt fericit pentru jucători. Am reușit o victorie care ne ține pe primul loc, dar de mâine trebuie să ne gândim la următorul meci. Vreau să le mulțumesc fanilor, au fost alături de jucători. Prima noastră repriză nu a fost foarte bună.

Am marcat un gol fabulos prin Florinel. E un campionat lung, nu am făcut nimic până acum. Pentru jucători sunt importante aceste meciuri, victoriile acestea dau încredere. Mai avem mult de jucat.

Acum trebuie să ne recuperăm, iar marți vom începe să pregătim meciul cu Oțelul. Trebuie să muncim mult în continuare. Jucătorii au avut atitudinea corectă azi”, a declarat Charalambous, la Orange Sport.

VIDEO. Golul marcat de Florinel Coman cu Dinamo

Gestul făcut de Compagno la intrarea în derby l-a șocat pe comentator: „Te ia cu fiori când vezi”
Ce nu s-a văzut la TV în Dinamo - FCSB » Galeria lui Mustață, ironie cu dublu impact: „Piară tot Sudu' din țară”
Dinamo - FCSB

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”