FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VOLUNTARI

FOTO Decizia care a întărâtat „câinii”! Iulian Dima nu a dictat penalty la duelul dintre Ricardinho și Mihaiu

Articol de GSP - Publicat luni, 19 iulie 2021 22:17 / Actualizat luni, 19 iulie 2021 22:20

Dinamo a cerut o lovitură de la 11 metri în minutul 69 al partidei cu FC Voluntari, la scorul de 2-2.

Toate detaliile despre Dinamo - Voluntari, AICI!

În minutul 69 al disputei din Ștefan cel Mare, Andreas Mihaiu a căzut în careu, după un duel cu Ricardinho. Fotbalistul lui Dinamo avea prim-planul și a fost doborât de o alunecare întârziată a fundașului portughez. Reluările arată că Ricardinho nu a atins mingea, în schimb a șters piciorul drept, cel de sprijin, al dinamovistului.

Captură Telekom Sport
+2 FOTO

„Centralul” Iulian Dima, aflat la aproximativ 10 metri de fază, fără vreun jucător care să îi blocheze vederea, a fost de neînduplecat și a dictat repunere din colțul careului de 6 metri.

Dinamo, fără străini la meciul cu Voluntari

• Ultima dată când Dinamo nu a folosit fotbaliști străini pe durata unui meci a fost pe 18 mai 2013, FC Vaslui - Dinamo, scor 4-1. Pe bancă s-a aflat portarul macedonean Kristijan Naumovski.
  • Ultimul meci al lui Dinamo doar cu jucători români pe foaie a avut loc pe 22 mai 2010, FC Vaslui - Dinamo, scor 2-0. „Câinii” erau pregătiți în acel moment de Cornel Țălnar.