FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI OSK - U CLUJ

Stânjenitor » Neagoe l-a schimbat pe fotbalist la 18 minute după ce intrase: „Eu?!”

Ely Fernandes, înlocuit în minutul 63 din Sepsi OSK - U Cluj // foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 decembrie 2022 16:31 / Actualizat sambata, 17 decembrie 2022 16:45

Introdus pe teren la pauza meciului Sepsi OSK - U Cluj, Ely Fernandes (32 de ani) a fost înlocuit doar 18 minute mai târziu.

Situație stânjenitoare pentru Ely Fernandes la meciul de astăzi, de la Sf. Gheorghe.

Fotbalistul din Capul Verde a fost trimis în luptă de antrenorul Eugen Neagoe la pauză, în locul lui Lorand Fulop, dar nu a rămas mult pe teren.

Nike a comis-o înaintea finalei Argentina - Franța » Fanii s-au prins și au urcat pozele pe net
ARGENTINA - FRANȚA

Eugen Neagoe l-a schimbat pe Ely Fernandes la 18 minute după ce intrase: „Eu?!”

La următoarele schimbări efectuate de Neague, Ely a părăsit terenul. În minutul 63, i-a făcut loc lui Adrian Bălan.

În momentul în care și-a văzut numărul pe tabela arbitrului de rezervă, Ely Fernandes a fost nedumerit. A întrebat, confuz, spre margine: „Eu?!”

I s-a confirmat, iar jucătorul de 31 de ani a părăsit terenul la doar 18 minute după ce intrase, o situație dificil de digerat, mai ales că Ely a fost activ și nu dăduse semne că ar avea probleme medicale.

De când a semnat cu U Cluj, Ely a înscris 5 goluri în 30 de apariții.

Neagoe l-a amendat pe Ely Fernandes

Pe 7 decembrie, Eugen Neagoe a anunțat că a pedepsit 4 jucători, printre care și Ely Fernandes, pentru faptul că au petrecut în club în zilele dinaintea meciului de campionat cu Petrolul, pierdut de ardeleni, scor 0-2.

Fiecare dintre ei a fost amendat cu câte 1.000 de euro.

Mai multe știri din Liga 1:

Mihai Stoica a reacționat dur după ce a auzit ce a declarat Dică: „O prostie! Înclin să cred că nu știe nimic despre fotbal”

Debeljuh s-a supărat pe CFR Cluj mai ales când a aflat cum a procedat FCSB cu un fotbalist în situația lui

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”