FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI 2-1

Viorel Moldovan nu a avut milă: „Jalnic! Nu știu ce și-a dorit”

Articol de - Publicat duminica, 01 octombrie 2023 07:35 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 08:23

După 1-2 cu Farul, Viorel Moldovan a criticat modul în care Sepsi a jucat.

Fostul internațional a analizat problemele echipei lui Liviu Ciobotariu și spune echipa a suferit în meciul de la Ovidiu pe faza defensivă.

„Tonul a fost ridicat, eram supărat” » Hagi dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Sepsi și care e noua filosofie din club: „Acest lucru ne interesează acum”
FARUL - SEPSI 2-1

Concluziile lui Viorel Moldovan după Farul – Sepsi 2-1

„A fost o victorie meritată. Farul a încercat să joace mai mult fotbal. Debutul jocului putea să fie favorabil pentru Sepsi, care putea să deschidă scorul foarte repede. După aceea Mazilu și Farul a obținut acel penalty.

Nu știu ce și-a dorit Sepsi de la acest meci. La nivel de organizare defensivă, Sepsi a arătat foarte rău. Jalnic! dacă nu îşi reglează problemele va fi din ce în ce mai greu.

Sepsi pedalează în gol. Jucătorii sunt sleiți de putere, parcă și-au pierdut reperele. Sepsi stătea foarte bine în teren. Dar acum nu mai înțeleg ce vrea. Sepsi suferă în momentul de față. Trebuie să-și regleze jocul. Și pe faza ofensivă produce prea puțin. Ceva s-a întâmplat. Dar dacă va continua în această manieră, va fi complicat.

Și mijlocul mi se pare lent pe construcție. Nu văd inventivitate”, a spus Viorel Moldovan la PrimaSport.