FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Cadou de la Tavi » Farul a reintrat în joc pe Arena Națională după o greșeală a decarului roș-albastru

Octavian Popescu, în FCSB - Farul // foto: Cristi Preda, GSP +6   FOTO
Octavian Popescu, în FCSB - Farul // foto: Cristi Preda, GSP

Articol de - Publicat luni, 17 aprilie 2023 21:52 / Actualizat luni, 17 aprilie 2023 22:16

Octavian Popescu (20 de ani) a greșit decisiv la golul înscris de Farul pe Arena Națională, când FCSB conducea cu 2-0.

În avantaj la pauză, FCSB a făcut 2-0 în minutul 47, prin Florinel Coman. Gazdele au avut două goluri avantaj numai 4 minute, pentru că Farul a lovit prin Enes Sali în minutul 51.

Faza golului a plecat de la o pasă greșită a lui Octavian Popescu, care a vrut să schimbe partea cu o pasă la firul ierbii, însă a fost „ghicit” de Tudor Băluță.

Octavian Popescu a greșit decisiv la golul de 2-1 din FCSB - Farul

„Închizătorul” de la Farul a interceptat și a continuat cu Denis Alibec, șeptarul a trimis mai departe la Mazilu, al cărui șut a fost respins de Joonas Tamm. Pe fază, Enes Sali a ajuns primul la minge și a introdus-o în poartă.

Sali ajunge primul la minge și înscrie
+2 FOTO

Octavian Popescu a rămas pe teren până în minutul 66, când Andrei Cordea i-a luat locul.