FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FC VOLUNTARI

Chițu a înscris primul gol din FCU Craiova - FC Voluntari +12   FOTO
Chițu a înscris primul gol din FCU Craiova - FC Voluntari

Articol de , - Publicat vineri, 26 mai 2023 21:01 / Actualizat vineri, 26 mai 2023 22:28

O gafă comună a stoperului Patricio Matricardi și a portarului Mihai Popa a dus la deschiderea scorului în FCU Craiova - FC Voluntari, semifinala barajului pentru ultimul loc în preliminariile Conference League. Ulterior, în partea secundă, cei doi au greșit și la golurile 2 și 3 ale alb-albaștrilor!

• Învingătoarea meciului FCU Craiova - FC Voluntari va merge în finala barajului, unde va înfrunta una dintre CFR Cluj și CSU Craiova, în funcție de rezultatele din ultima etapă de play-off.
A vorbit personal cu Gică Hagi și a aruncat „bomba”: „Vinde 4 jucători în vară!” » Ce vedete pot pleca de la Farul
FARUL

TREI erori incredibile în FCU Craiova - FC Voluntari

• Min. 36, FCU Craiova - FC Voluntari 1-0: Chițu deschide scorul după o bâlbâială de zile mari.

Servit pe culoar de Juan Bauza, printre stoperii adverși, Chițu a ajuns în posesia balonului cu mare noroc. Patricio Matricardi a ajuns primul la minge și a vrut să degajeze în afara terenului.

Argentinianul a degajat greșit balonul, direct în Chițu, apoi a fost luat pe sus de portarul Mihai Popa, care ieșise complet neinspirat din poartă, în speranța că-l va opri pe Chițu din drumul către gol.

+8 FOTO

Cu Matricardi și Popa scoși din joc, mingea a rămas în posesia lui Chițu, care a avansat până în fața porții și a introdus balonul în plasa nevegheată.

Erori incredibile în semifinala barajului » S-au făcut de râs la TREI goluri din faze care nu anunțau nimic

A fost golul care a stabilit scorul pauzei, 1-0, la capătul unei reprize pe care FCU Craiova a dominat-o.

Popa și Matricardi s-au întrecut în gafe

Cei doi oameni din defensiva Voluntariului au greșit neverosimil și în partea secundă.

• Min. 60, FCU Craiova - FC Voluntari 2-0: Popa, intervenție lamentabilă.

Mai întâi, portarul ilfovenilor a încasat golul 2 la un șut al lui Baeten slab, pe direcția sa, la care a intervenit complet greșit.

A ghicit traiectoria, însă parada sa a fost defectuoasă, iar mingea a sărit din el în propria poartă!

12 goluria încasat Popa din afara careului, fiind de departe cel mai slab din Liga 1 la acest capitol. Următorul pe listă este Eduard Pap (FC Botoșani), cu 7 astfel de goluri primite

• Min. 63, FCU Craiova - FC Voluntari 3-0: Matricardi pasează direct la adversar

Doar 3 minute mai târziu, Matricardi a repetat faza primului gol și i-a pus mingea pe tavă lui Bauza într-o poziție periculoasă.

„Decarul” oltenilor l-a zărit pe Chițu liber, i-a pasat, iar Aurelian a finalizat.

Tot din Liga 1:

Săpunaru așteaptă un stelist la Rapid: „Fă asta și suporterii te vor iubi din primul minut”
RAPID
Mijlocașul lui Arsenal se pregătește la baza din Berceni » Imaginea care a aprins imaginația fanilor: „Din vară la FCSB!”
FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”