FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FCSB

„Nicolo, unde ești?” » Oltenii au luat foc: „Pare o echipă antrenată de un preparator fizic”

FCU Craiova - FCSB » Fanii oltenilor au răbufnit la pauză, când vicecampioana era în avantaj cu 2-0.

Articol de - Publicat duminica, 16 iulie 2023 22:40 / Actualizat duminica, 16 iulie 2023 22:42

FCSB s-a dezlănțuit în primele 20 de minute. David Miculescu a deschis scorul în urma unui corner, Florinel Coman a dublat avantajul dintr-un penalty obținut tot de el. „Mai avem 45 minute la dispoziție să îndreptăm lucrurile. 🙏 Nimic nu este imposibil! 👊”, a postat FCU Craiova pe Facebook, la pauză.

Prima mare controversă a sezonului din SuperLigă » Faze identice, decizii total opuse în meciurile lui FCSB și Rapid
FCU Craiova - FCSB

„FCU Craiova pare o echipă antrenată de un preparator fizic”

Suporterii echipei n-au fost la fel de încrezători că meciul poate fi întors și au criticat dur strategia clubului, care încă n-a numit un antrenor după demisia lui Joao Janeiro.

• „Doar ce a început campionatul, dar se simte retrogradarea sau o posibilă desființare”
  • „Doamne, ce rău arătăm!”
  • „Se vede mâna conducerii colective, fără Napoli nu valorează nimic”
  • „Nicolo, unde ești?”
  • „Echipa asta a zburdat cu Napoli! Ce fac Drăgan și Vasilică?!?!”
  • „Bine că avem echipament frumos și preparator fizic bun la toate...”
  • „Cu cine? Nu suntem în stare să ajungem la poartă!”
  • FCU pare o echipă antrenată de un preparator fizic (n.r. - aluzie la Dan Vasilică, protejatul lui Mititelu)
  • „Bravo, se vede mâna antrenorului”

6-0pentru FCSB a fost raportul șuturilor pe poartă din prima parte

VIDEO. Golul de 1-0 marcat de David Miculescu în FCU Craiova - FCSB:

Tot despre FCU Craiova - FCSB:

„Oltenește, golănește” » Galeria FCU Craiova, scenografie specială la meciul cu FCSB
FCU CRAIOVA - FCSB
UPS :) FCSB l-a „sacrificat” pe Dawa » Ce echipă a anunțat pentru meciul cu FCU Craiova

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping