FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 1-1

FOTO Imaginea serii în Gruia » Florinel Coman, ca Andres Iniesta în derby-ul cu CFR Cluj

Articol de - Publicat luni, 10 aprilie 2023 08:32 / Actualizat luni, 10 aprilie 2023 09:42

Extrema Florinel Coman (25 de ani) a impresionat în derby-ul CFR Cluj - FCSB 1-1, fiind un pericol constant la poarta lui Simone Scuffet.

Marcatorul unui gol de poveste, din lovitură liberă, Florinel Coman a amintit de vremurile bune, în care era cel mai bun jucător de la FCSB.

Fotbalistul crescut de Gică Hagi a fost cel mai periculos jucător de pe teren și a continuat prestația bună din ultimele meciuri.

3 concluzii după derby: de ce nu ia FCSB titlul, unde s-a „gripat” CFR Cluj + fotbalistul renăscut
CFR CLUJ - FCSB 1-1

Florinel Coman, ca Andres Iniesta în CFR Cluj - FCSB

În finalul meciului, Florinel Coman și o parte dintre jucătorii de la CFR Cluj au oferit imaginea serii. Fotbaliștii lui Dan Petrescu au simțit cât de periculos poate fi Coman, iar în ultimele minute și-au direcționat atenția către el.

La un moment, Florinel Coman era înconjurat de 6 jucători de la CFR Cluj, care se chinuiau să-i ia mingea și să-l blocheze în drumul spre poarta lui Scuffet.

Imaginea a adus aminte cea cu Andres Iniesta, din meciul cu Italia, devenită virală pe internet.

Am avut ocazii pe final, puteam să câștigăm. Nu am reușit să marcăm, prima repriză a fost foarte slabă. Pe un teren greu, cu un joc slab, am plecat cu un punct. N-a mers nimic! Tot ce ține, nimic n-a mers! Trebuie să fim bărbați și să ridicam capul. Ne gândim acum la meciul cu Farul, nu s-a pierdut nimic. Dar trebuie să schimb fața jocului! Exersez loviturile libere, da. Ce să zic? Dar e mai puțin important. Am jucat un fotbal foarte slab.

- Florinel Coman la Orange Sport

VIDEO Florinel Coman, declarații după partida cu CFR: „Am făcut o primă repriză extrem de slabă”

Andrei Burcă și-a criticat public coechipierii: „Yeboah așa a făcut și în tur! Să ne dea de gândit, aici așa s-au luat campionatele”