FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - PETROLUL 0-1

FOTO Greșeală majoră de arbitraj și cu VAR în U Cluj - Petrolul » Ion Crăciunescu: „Priviți ce e acolo!”

Ion Crăciunescu (71 de ani) e de părere că Andrei Chivulete (35 de ani) a comis o greșeală flagrantă în prima repriză a meciului Universitatea Cluj - Petrolul, scor 0-1.

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 august 2022 21:37 / Actualizat vineri, 05 august 2022 21:39

În minutul 4, Gabriel Tamaș a avut intrare întârziată, cu talpa direct pe tibia dreaptă a lui Alexandru Chipciu. Plasat la 4 metri de fază, Chivulete doar l-a avertizat verbal pe fundașul central al „lupilor galbeni”. Nici oficialii din camera VAR nu au intervenit. Ion Crăciunescu spune că intrarea a fost de cartonaș roșu.

Ion Crăciunescu îl critică pe Andrei Chivulete

„Aici, pentru ce face, trebuie să primească roșu. Cu toată aprecierea pe care i-o port lui Tamaș! Priviți ce contact e acolo. Și dacă avem VAR, dar arbitrul a zis că nu e nevoie, ce să facem?”, a fost opinia enunțată de Ion Crăciunescu la „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Chivulete a arbitrat Craiova - CFR Cluj, acum două etape. CFR a fost nemulțumită total. A fost apoi delegat arbitru de rezervă, astăzi delegat din nou. Am văzut multe greșeli din partea lui
- Ion Crăciunescu, fost arbitru internațional

VIDEO Gabi Tamaș: „Aici sunt niște fani extraordinari. Sper să facem Ploieștiul fericit”

VIDEO E gata! Mățan a revenit în Liga 1: „Mâine va fi la meci” » Gazeta, confirmată

FOTO Cu ce echipă ținea Eduard Radaslavescu la vârsta de 8 ani: „Campioni!”