FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA - HERMANNSTADT 1-0

Măldărășanu a numit factorul decisiv la meciul cu CSU Craiova: „El a făcut diferența”

Marius Măldărășanu, antrenor Hermannstadt

Articol de - Publicat vineri, 04 august 2023 23:51 / Actualizat sambata, 05 august 2023 00:04

Marius Măldărășanu, antrenorul lui Hermannstadt, a vorbit despre înfrângerea echipei sale cu Universitatea Craiova, scor 0-1.

Măldărășanu consideră că Hermannstadt merita un egal, având în vedere ocaziile din finalul meciului, și consideră că Alexandru Mitriță a fost decisiv pentru Craiova.

Accidentare ciudată în CSU Craiova - Hermannstadt » Jucătorul a avut nevoie de ajutor pentru a părăsi terenul: „Mă doare și când stau”
UNIVERSITATEA CRAIOVA - HERMANNSTADT

Măldărășanu: „Mitriță a făcut diferența”

„Meritam un egal, am făcut un joc bun. Dacă încercam mai mult în prima repriză, era altfel. Nu ne-au pus probleme pe faze construite, doar pe contraatac. În prima repriză au marcat la prima fază. Felicit jucătorii pentru atitudine, mulți au ieșit accidentați. Am încercat până în prelungiri.

Au și calitate individuală bună, acolo s-a făcut diferența. După gol am început să jucăm, aș vrea să facem asta din minutul 1. Dar îi înțeleg, nu poți juca mereu bine. Mitriță a făcut diferența. Am pus presiune pe final, eram și conduși. Era normal să ne ducem peste ei. Bravo lui Popescu (n.r. - portarul Craiovei), a avut și șansă. Din păcate, noi nu am avut.

Dar aceste puncte se vor întoarce când va trebui. E posibil să mai vină un jucător săptămâna asta. Nu sunt adeptul schimbărilor multe, dar un jucător în plus e bine-venit. Mie îmi dă încredere jocul, punctele le-am pierdut și pe neșansă.

Este bine că s-a amânat meciul cu FCSB. Sunt de acord, am fost și anunțați din timp. Trebuie să ne facem programul, o să luăm un meci amical. E normal să ajutăm echipele care joacă în cupele europene”, a declarat Măldărășanu după meci, la Digi Sport.

Gabi Balint a comentat transferul lui Budescu la Farul: „Poate să se enerveze, eu îmi spun părerea”