FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - U CLUJ 2-2

Ce l-a nemulțumit pe Măldărășanu la meciul cu U Cluj: „Am abuzat de asta”

Marius Măldărășanu, antrenor Hermannstadt

Articol de - Publicat luni, 28 august 2023 21:11 / Actualizat luni, 28 august 2023 21:22

Marius Măldărășanu, antrenorul lui Hermannstadt, a analizat remiza obținută de echipa lui cu U Cluj, scor 2-2, în etapa #7 din SuperLiga.

Hermannstadt a condus cu 1-0, însă ulterior U Cluj a întors scorul, pe finalul primei reprize. Sibienii au egalat în prelungirile meciului (90+2'), prin șutul trimis în vinclu de Oroian.

Dinamo nu scapă de emoții » Un fost angajat a cerut falimentul!
Dinamo

Măldărășanu: „Am abuzat de mingi lungi”

„A fost un meci greu, cu două reprize diferite din punctul de vedere al jocului nostru. Am dominat prima repriză, dar două cornere și o greșeală au făcut ca ei să marcheze. Am abuzat de mingi lungi în startul reprize a doua, mingea a ajuns la portarul lor, apoi au putut să controleze jocul.

La ședința tehnoică le-am amintit că am fost aproape de locul 6 anul trecut datoriă încrederii, pentru că pe finalul meciurilor echipele trag de timp. S-au dus pe final cu încredere și așa au apărut victoriile după minutul 90. Noi nu am avut șansă până azi, dar de data asta putem spune că e un punct câștigat, pentru că am marcat pe final.

Bejan este important pentru noi, nu trebuia să iasă afară la acea fază fixă, chiar dacă era lovit. Ne-a dereglat marcajul și asta a făcut ca ei să marcheze”, a declarat Marius Măldărășanu, la Digi Sport.

Nistor și-a spus oful: „Locul nostru nu este aici! Trebuie să fim mai atenți”
Hermannstadt - U Cluj 2-2
UTA i-a luat și punctele, și vedetele! FCSB, prima înfrângere a sezonului, într-un meci încheiat în 9! Clasamentul ACUM
UTA - FCSB 2-1

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping