Articol de , - Publicat duminica, 14 ianuarie 2024 18:14 / Actualizat marti, 16 ianuarie 2024 15:28

Mihai Stoica a asistat la amicalul dintre Universitatea Craiova și Slovacko. Oficialul celor de la FCSB a discutat înaintea partidei cu Mihai Rotaru, principalul finanțator al oltenilor.

FCSB a disputat devreme, de la ora 10:00, singurul meci test al stagiului din Antalya, victorie 3-1 contra lui LASK Linz. Mihai Stoica și-a făcut timp să meargă și la meciul rivalei Universitatea Craiova.

Doi fotbaliști de la FCSB au părăsit terenul accidentați în amicalul cu Linz
FCSB

Mihai Stoica și Mihai Rotaru, întâlnire în Antalya

Oficialul liderului a mers direct la Mihai Rotaru. Chiar dacă relațiile dintre ei nu au fost cele mai bune în ultimii ani, mai multe schimburi de replici în spațiul public, cei doi s-au îmbrățișat și au discutat câteva zeci de secunde.

Concluzia patronului Universității Craiova a fost: „Ne vedem peste două săptămâni”. MM a râs și i-a răspuns: „Cam repede!”. Apoi și-a ocupat locul în tribună și a „spionat” rivala din Bănie.

Rotaru i-a întors favorul lui Mihai Stoica. La pauză a mers în mijlocul delegației celor de la FCSB și s-a întreținut timp de câteva minute. MM, Elias Charalambous, Mihai Pintilii, Vlad Chiricheș, Lucian Filip, Marius Popa, Marius Ianuli și Cătălin Făiniși au asistat la meciul oltenilor.

+20 FOTO

Universitatea Craiova și FCSB se înfruntă în runda cu numărul 23 din Superligă, a doua programată în anul 2024. Partida are loc pe 28 ianuarie, de la ora 20:00, pe arena „Ion Oblemenco”.

Ziua revederilor pentru Mihai Stoica

Vechi adversar al FCSB, ex-dinamovistul Cosmin Moți, în prezent director tehnic la Ludogorets Razgrad, s-a salutat și întreținut prietenește cu Mihai Pintilii și cu Mihai Stoica după victoria celor de la FCSB cu LASK Linz, scor 3-1.

Cei trei s-au îmbrățișat, au schimbat impresii, au stat împreună câteva minute în care s-au conversat ca vechi amici.

VIDEO. Florinel Coman, după FCSB - LASK Linz 3-1: "Phelipe a marcat, Baba a jucat foarte bine. Am făcut două transferuri foarte bune"

Vezi și alte corespondențe GSP din Antalya:

Alhassan - activ, Luis Phelipe - decisiv » Cum s-au mișcat noile transferuri de la FCSB la primul meci pentru roș-albaștri
FCSB
Universitatea Craiova - Slovacko 1-1. Risipitorii! Craiova s-a întrecut în ratari, de la atacanți la fundași, din toate pozițiile