FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - OȚELUL 2-4

Mircea Rednic, discurs plin de fair-play: „Am scăpat ușor! Îl felicit pe Dorinel” + cum își va pedepsi fotbaliștii

Oțelul a învins-o fără drept de apel pe UTA, scor 4-2. Mircea Rednic, antrenorul arădenilor, a recunoscut superioritatea adversarilor.

Articol de , - Publicat luni, 13 noiembrie 2023 22:57 / Actualizat luni, 13 noiembrie 2023 23:00

Mircea Rednic a apărut surprinzător de calm în fața reporterilor. Plin de fair-play, l-a felicitat pe Dorinel Munteanu și a transmis că elevii lui nu au prins cea mai bună zi. Drept pedeapsă, antrenorul celor de la UTA le va oferi o singură zi de pauză.

Transformarea ULUITOARE a lui Gheorghe Ștefan, fostul finanțator al Ceahlăului » Cum arată la 70 de ani: „Sunt doar un bunic fericit!”
APARIȚIE

Mircea Rednic, după UTA - Oțelul 2-4

„Urât deznodământ. Era 2-0 în minutul 4, dintr-un penalty și un corner. Era foarte greu să întorci. Mă așteptam să avem o reacție, dar n-am avut. Am scăpat ușor! Țin să îl felicit pe Dorinel. Au fost mult mai buni decât noi și după două goluri marcate. Noi am făcut multe greșeli.

N-am avut ocazii clare. Ce mă deranjează este reacția unor jucători, de la unii mă așteptam la mult mai mult. Au fost 4-5 care până acum au făcut diferența, iar azi...

Remarc evoluția lui Cristian Mihai. A fost un exemplu, el a avut reacție. Își merită convocările la națională. În rest, multe greșeli! S-a greșit și la primul gol, la fel și la golul 4. Oțelul e o echipă disciplinată, care joacă. Bravo lor! Au fost mult mai buni decât noi astăzi.

Ne-au surprins cu siguranță arătată. Au câștigat aproape toate duelurile, noi nu am contat la mijlocul terenului. Marcelo, Fabry, au prins o zi proastă. Sau poate adversarul nu ne-a lăsat.

Era un moment important pentru echipă, aveam mare nevoie să câștigăm. Nu doar că am pierdut, dar evoluția a fost slabă.

Îmi pare rău pentru suporterii care au făcut deplasarea aici. I-am dezamăgit prin atitudine, prin joc. Sper să ne luăm revanșa”, a spus Mircea Rednic la Orange Sport.

Nu trebuie să iau măsuri, sunt jucători care nu au evoluat la nivel înalt. Poate și eu am greșit că am pus presiune prea mare și le-am cerut mai mult decât putem. Aveau multe zile libere, acum le dau doar una. Nici nouă nu e ușor, ne tot mutăm dintr-un oraș în altul. Revenim la muncă, asta e. S-a pierdut un meci
- Mircea Rednic, antrenor UTA

VIDEO CU GOLUL. Alexandru Pop, execuție rafinată pentru 0-3 în UTA - Oțelul

Nemec a luat „galben” dintr-un motiv rar întâlnit în meciul cu Botoșani » Slovacul, eliminat în repriza secundă
Botoșani - Voluntari 3-3
Ce l-a nemulțumit pe MM Stoica: „E inadmisibil!” » Pe cine a remarcat în FCSB - FCU Craiova
FCSB - FCU CRAIOVA 2-1

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”