FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - UTA 4-0

Mircea Rednic, dezamăgit de prestația jucătorilor săi: „Steaua n-a făcut un joc bun, nu m-a impresionat, a profitat doar de greșelile noastre”

Articol de - Publicat luni, 22 ianuarie 2024 22:53 / Actualizat luni, 22 ianuarie 2024 23:02

Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de prestația elevilor săi în înfrângerea de pe Arena Națională contra celor de la FCSB, scor 0-4.

Darius Olaru a fost omul meciului, fiind autor al unui hattrick. Căpitanul lui FCSB a marcat în minutele 20, 22 și 66.

Suporterii CSA, infiltrați la FCSB - UTA » Schimburi de înjurături între cele două peluze
FCSB - UTA

Mircea Rednic: „Steaua n-a făcut un joc bun, nu m-a impresionat, au profitat doar de greșelile noastre”

„Nu m-au ajutat deloc jucătorii, i-au ajutat pe adversari. Am început bine prima repriză, am avut o bară, ei avut un corner și au marcat. La al doilea gol Căpușă le-a pus mingea pe tavă.

Avem probleme la fazele fixe, lipsă de atenție, de responsabilitate. A doua repriză am început-o bine, i-am pasat, am avut câteva situații. Habar n-am dacă a fost sau nu penalty, nu știu dacă l-a atins sau nu, s-a dat foarte ușor.

Am început bine meciul și am luat gol. Trebuie să recunoaștem, Steaua are jucători de calitate. Am fost supărat la pauză, le-am și spus, e vorba de respect față de ei, de orgoliu, joci cu liderul pe Arena Națională.

Steaua n-a făcut un joc bun, nu m-au impresionat, au profitat de greșelile noastre copilărești. Nu m-au impresionat, dar au un lot foarte bun, concurență pe posturi. Eu zic că n-are cine să-i încurce, se vede și pe ei, s-a format un grup, au entuziasm, au arătat ca o echipă adevărată”, a declarat Mircea Rednic la emisiunea Fotbal Club de la Digi Sport.

Mircea Rednic: „Nu sunt mulțumit de lot, am nevoie de jucători”

„Era necesar să fac schimbări la pauză. La 2-0 am avut o ocazie, Fabry singur cu portarul a dat peste tribună. La pauză am făcut trei schimbări, au fost jucători care n-au intrat bine în joc.

Nu sunt mulțumit de lot, am nevoie de jucători. Discutăm, vorbim, facem liste, ne dăm acordul și nu se înaintează deloc. Suferim în atac, am avut listă de 5 jucători și n-am reușit să aducem nici măcar unul în perioada asta.

Am discutat cu unii jucători, încă mai trag de timp, mai e până pe 31. Ei poate vor să ajungă în Europa, sunt jucători care joacă în campionatele puternice și ne tot pasează. N-avem ce face, nici nu putem să luăm jucători de dragul de a lua”.

VIDEO. FCSB - UTA Arad 4-0 » Jucătorii roș-albaștri au sărbătorit victoria alături de suporteri