FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCU CRAIOVA 1-0

Dică, după debutul la FCU Craiova: „Nu e OK ce s-a întâmplat pe final”

Sepsi - FCU Craiova 1-0 » Nicolae Dică, 43 de ani, a analizat prima confruntare ca antrenor a oltenilor. „Nick” a reclamat lipsa de concentrare din finalul partidei. +49   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 21 iulie 2023 20:40 / Actualizat vineri, 21 iulie 2023 20:57

„Când pierzi în minutul 89, dintr-o fază fixă, nu e OK. Trebuia să fim concentrați la acea fază fixă, dar am greșit și am primit gol”, a declarat Dică la Orange Sport 1.

Scene uluitoare la Sepsi - FCU, primul meci al zilei din Superligă! Aproape să leșine de durere, fotbalistul n-a putut fi urcat în ambulanță dintr-un motiv incredibil
SEPSI - FCU CRAIOVA

Nicolae Dică, după Sepsi - FCU Craiova 1-0: „Am avut o altă față 10 vs. 10”

„Prima repriză a fost echilibrată, ambele echipe ne-am creat ocazii, noi am fost bine organizați. A venit acel cartonaș roșu, dar ne-am organizat în continuare bine, am închis jocul, nu și-au creat ocazii cei de la Sepsi.

Ofensiv, n-am putut să punem probleme 10 vs. 11. Am avut o altă față 10 vs. 10, dar voiam mai mult curaj, să mergem sus, să creăm probleme adversarului, să avem posesie. Probabil că eram și obosiți. Atitudinea băieților m-a mulțumit, per total.

Important e să vedem ce facem de-acum încolo, ne-așteaptă o partidă foarte dificilă cu U Cluj, trebuie să strângem rândurile și să obținem rezultate pozitive”, a mai spus Dică.

Toți vor atacanți așa buni ca noi, îi avem pe Debeljuh, pe Safranko. Trebuie să facem mai multe decât anul trecut, să marcăm mai multe goluri, să luăm mai multe puncte

- Mario Rondon, atacant Sepsi

+45 FOTO

Mai multe articole despre Sepsi - FCU Craiova:

Viktor Orban, prezent la Sepsi - FCU Craiova + De ce nu a venit la meci galeria oltenilor
Sepsi - FCU Craiova
Matei, eliminat direct în Sepsi - FCU Craiova. Ce meciuri ratează
SEPSI - FCU CRAIOVA 1-0

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”