FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FCSB 2-2

Djokovic, despre gestul intrigant de la gol: „E o mare problemă”

Damjan Djokovic +23   FOTO
Damjan Djokovic

Articol de - Publicat sambata, 28 octombrie 2023 23:21 / Actualizat sambata, 28 octombrie 2023 23:28

Integralist și marcator în Petrolul - FCSB 2-2, Damjan Djokovic (33 de ani) s-a prezentat la flash-interviu, unde a comentat gestul pe care l-a făcut imediat după gol

Djokovic a profitat astăzi de absența lui Ovidiu Popescu, suspendat, și a fost trimis titular în meciul de la Ploiești. Impactul lui a fost instant: în minutul 2, Damjan a înscris cu o execuție din prima, la colțul lung.

Imediat după ce a înscris, Djokovic și-a dus mâna la ureche, de parcă ar fi transmis către patronul Gigi Becali, cel pe care-l nemulțumește: „Să te aud acum”.

La finalul meciului, a fost întrebat despre acel gest.

Șocant: bătaie cu scaune, steaguri și jandarm rănit în Petrolul - FCSB!
PETROLUL - FCSB

Damjan Djokovic, despre gestul din Petrolul - FCSB: „O improvizație”

A fost o improvizație, nu era adresat nimănui. Marea problemă e că nu am câștigat, spiritul nostru... Nu e prima dată, s-a întâmplat și cu U Cluj (n.r. - să fie egalați pe final), trebuie să învățăm din momentele astea. Rezultatul de astăzi nu ne ajută”, a răspuns Djokovic.

Referitor la situația cu care se confruntă la FCSB, la faptul că nu este sigur de rolul de titular, mijlocașul croat a spus: „Fiecare jucător își asumă ce se poate întâmpla atunci când vine la FCSB. Trebuie să fii pregătit să joci când trebuie”.

Să primești gol așa, în ultimul minut... ăsta este fotbalul. Meciul durează 90 sau 100 de minute. Am intrat în jocul lor, am pierdut inițiativa și... ce să zic, ei au căutat golul și l-au marcat în minutul 90+5.

Vine o săptămână în care putem da dovadă de caracter și personalitate. Vom avea 2 adversari bine organizați, o provocare bună pentru noi să facem ceva dacă dorim ceva.

- Damjan Djokovic, mijlocaș FCSB

VIDEO cu declarațiile lui Alexandru Băluță după Petrolul - FCSB

Tot despre Petrolul - FCSB:

3 faze la limită în Petrolul - FCSB » Cum au fost judecate de arbitri + verdictul specialiștilor

L-a rupt pe Hanca și a fost pedepsit de Becali » Cum a reacționat Dawa, după ce a fost schimbat în minutul 35

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!