FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Papeau dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Farul: „Bergodi a țipat la noi, ne-a zis să jucăm în margine, noi am jucat în centru”

Jayson Papeau (27 de ani), extrema stângă de la Rapid, a mărturisit că antrenorul Cristiano Bergodi (59 de ani) a fost foarte nervos la pauza meciului cu Rapid, pierdut cu giuleșteni, scor 1-2, în prima rundă a play-off-ului Superligii.

Articol de - Publicat duminica, 17 martie 2024 16:52 / Actualizat duminica, 17 martie 2024 16:59

Jayson Papeau (27 de ani), extrema stângă de la Rapid, a mărturisit că antrenorul Cristiano Bergodi (59 de ani) a fost foarte nervos la pauza meciului cu Farul, pierdut de giuleșteni, scor 1-2, în prima rundă a play-off-ului Superligii.

Papeau, care a marcat 5 goluri în acest sezon în tricoul Rapidului, a declarat că Bergodi și-a certat jucătorii la pauza meciului câștigat de marinari.

Cosmin Contra a făcut scandal, după ultimul meci pierdut » Antrenorul lui Al-Hilal l-a pus la punct imediat
ARABIA SAUDITĂ

Francezul spune că italianul a țipat la jucători, reproșându-le că i-au lăsat pe cei de la Farul să fie periculoși pe contraatac. Giuleștenii nu au înțeles mesajul transmis de antrenor, iar constănțenii au lovit și în repriza secundă.

Jayson Papeau a spus ce s-a întâmplat la pauza meciului Rapid - Farul: „A venit antrenorul şi a ţipat la noi”

„La pauza meciului pierdut cu Farul l-am văzut pe Bergodi foarte supărat. Dar a avut dreptate complet. Am încercat să vorbim, să ne revenim. Am făcut multe greşeli, inclusiv eu, primul gol pleacă de la greşeala mea. Am vorbit 3-4 minute.

Apoi a venit antrenorul şi a ţipat la noi. Ne-a dat tactica şi nu am jucat aşa cum am discutat. Ne-a spus să jucăm în margine, noi am jucat în centru şi am pierdut multe mingi.

Farul este o echipă de contraatac şi nu trebuia să pierdem mingi. Exact asta am făcut. Cred că le-am dat 10-15 contraatacuri. A fost prea mult. Avea dreptate să fie supărat antrenorul”, a spus Jayson Papeau, pentru Fanatik.

VIDEO. Louis Munteanu, petrecere în club după „dubla” din Rapid - Farul 1-2

Nu ne-au surprins, am avut multe ocazii. Am ratat în prima repriză, apoi am luat două goluri pe contraatac, pe greșelile noastre. Am greșit un pic, am jucat prea mult în centru. Am ratat prin Hasani, Krasniqi a scăpat singur și s-a oprit. A fost o seară negativă. După ce am luat cartonașul roșu, am încercat să răsturnăm scorul, dar nu s-a putut.