FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB 1-2

Colțescu, „arbitraj șmecheresc” în favoarea FCSB? Verdictul lui Ion Crăciunescu

Ion Crăciunescu (72 de ani) i-a luat apărarea lui Sebastian Colțescu (45), arbitrul de la Sepsi - FCSB 1-2.

Articol de - Publicat marti, 04 aprilie 2023 09:25 / Actualizat marti, 04 aprilie 2023 11:17

După meciul de la Sf. Gheorghe, Colțescu a fost criticat de cei de la Sepsi. Imediat după încheierea partidei, la GSP Live, Attila Hadnagy, directorul general de la Sepsi, a spus că Sebastian Colțescu a arbitrat „șmecheresc”.

„E antrenor” » Gabi Balint, laude pentru Charalambous. Ce a observat la debutul cipriotului pe banca lui FCSB
SEPSI - FCSB 1-2

Nici Adnan Aganovic nu l-a iertat pe Colțescu. Mijlocașul echipei din Sf. Gheorghe a considerat că „centralul” partidei a „arbitrat la alibi”.

Ion Crăciunescu îi ia apărarea lui Sebastian Colțescu

Ion Crăciunescu îi contrazice pe cei de la Sepsi și a sesizat doar o greșeală făcută de Colțescu. În minutul 44, Joonas Tamm l-a împins din spate pe Tudorie în apropierea liniei de tușă, iar arbitrul nu a acordat fault, ci minge pentru FCSB. Crăciunescu este de părere jucătorul de la FCSB nu a avut o intrare regulamentară.

„A fost o fază în prima repriză. O împingere ca aia nu trebuie trecută cu vederea. Cu excepția primei reprize, în care am văzut o fază clară, în care trebuia să fluiere pentru Sepsi un fault, în rest, nu mi se pare că a arbitrat la alibi. Cei de la Sepsi nu au avut viteză, nu au avut ritm”, a declarat Ion Crăciunescu, potrivit Digi Sport.

Intrarea lui Tamm asupra lui Tudorie, nesancționată de Colțescu/ foto: captură Orange Sport

8a fost nota primită de Sebastian Colțescu în caseta Gazetei Sporturilor, pentru arbitrajul de la Sepsi - FCSB 1-2

Attila Hadnagy: „Arbitrajul a fost cam șmecheresc”

„A fost un arbitraj cam șmecheresc. Au tras de timp, stăteau pe jos, nu a făcut nimic domnul arbitru.

Nu știu dacă a fost ofsaid (n.r. - la golul anulat al lui Safranko). La ce linii avem noi la VAR, nu putem ști niciodată sigur. Cei de la FCSB trăgeau mult de timp, mi s-au părut ușor acordate faulturile. S-a dat în plus 5% oaspeților”, a declarat Attila Hadnagy, la GSP Live.

Au făcut prăpăd la Sf. Gheorghe! Oficialii lui Sepsi cer măsuri: „Să vedem cine va plăti!”
Sepsi - FCSB 1-2
Face totul ca să-l împiedice să plece » Gigi Becali i-a oferit deja prelungirea contractului scandent în vară