FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

Sorin Cârțu, impresionat de fotbalistul Universității Craiova: „A fost turbo”

Sorin Cârțu (68 de ani), fostul președinte de la CSU Craiova, l-a lăudat pe Alexandru Mitriță (28 de ani), după victoria oltenilor cu Oțelul Galați, scor 3-1. foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 27 noiembrie 2023 18:04 / Actualizat luni, 27 noiembrie 2023 18:52

Extrema stângă Alexandru Mitriță a făcut o repriză secundă foarte bună și a marcat toate cele 3 goluri ale echipei din Bănie în victoria de pe terenul Oțelului.

Gigi Becali a implementat „stilul Dan Petrescu”
FCSB

Sorin Cârțu s-a declarat încantat de jocul prestat de Mitriță după pauză.

Sorin Cârțu: „Alexandru Mitriță a făcut o repriză secundă de senzație”

„A doua repriză, «chapeau». Probabil că la pauză s-a întâmplat ceva, o intervenție ceva mai în forță. Au ieșit pe alte coordonate. S-a activat Mitriță mult mai bine decât a fost în prima repriză și mult mai bine decât a fost în toate meciurile

A făcut o repriză secundă de senzație. A fost turbo. S-a infiltrat bine între linii, mereu cu preluare imediată spre atacanții centrali, spre poartă. De aici au ieșit și combinațiile.

Înainte de cele trei goluri au fost și ocazii foarte bune din care puteau să marcheze. Îmi aduc amintea ratarea lui Danciu, ratarea lui Mitriță. Mitriță din repriza a doua este Mitriță care a plecat de la Craiova în străinătate, în America

La modul acesta își punea amprenta pe jocul echipei și pe evoluția celorlalți. Pentru că în felul acesta ies și ceilalți în evidență, cum a fost combinația cu Markovic, cu Crețu”, a spus Sorin Cârțu, potrivit Fanatik

VIDEO. Alexandru Mitriță, declarații după victoria cu Oțelul Galați

Nu a avut milă » 4 jucători dați afară azi
DECIZIE
Distruge discursul lui Burcă: „În ce epocă a intrat Dinamo? Cei de acolo n-au nimic! Îl suportă conducerea, altfel era demult plecat și-l alerga galeria...”
DINAMO - FCSB 0-1