FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID

VIDEO CU GOLUL „Bad Boy” Tavi Popescu » ROȘU direct pentru un gest violent, la 5 minute după un gol superb

Octavian Popescu (20 de ani) a văzut direct cartonașul roșu pentru un fault fără minge comis asupra lui Funsho Bamgboye (24 de ani), în minutul 63 al meciului FCSB - Rapid, la scorul de 1-3. +49   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 27 mai 2023 22:17 / Actualizat sambata, 27 mai 2023 23:41

Octavian Popescu nu se mai numără printre favoriții finanțatorului. Gigi Becali l-a criticat pentru prestația avută contra Farului, în eșecul 2-3, iar astăzi l-a ținut rezervă.

Galeria Rapidului, ironii în lanț la adresa FCSB: „Sunteți tari, sunteți beton, campionii de carton!” / „V-am adus, cărat în brațe, titlul vostru 27” + răspuns discriminatoriu
FCSB - Rapid

Octavian Popescu, eliminat în FCSB - Rapid

Introdus în partea secundă a derby-ului cu Rapid, când tabela arăta un neverosimil 0-3, Tavi a reaprins speranțele fanilor. A punctat în minutul 58, cu un șut spectaculos, plasat aproape de vinclu.

„Decarul” vicecampioanei nu a prins finalul partidei pe teren. În minutul 63 l-a faultat pe Funsho Bamgboye, apoi i-a aplicat o lovitură în genunchi, fără ca mingea să fie disputată.

„Centralul” Sebastian Colțescu i-a arătat direct cartonașul roșu. Protestele gazdelor au fost zadarnice. Faza nu a fost analizată la VAR, arbitrul din teren fiind excelent plasat.

Funsho Bamgboye, fotbalistul faultat de Octavian Popescu, a rămas pe teren și a marcat o „dublă.

VIDEO. Gol superb marcat de Tavi Popescu în FCSB - Rapid 1-5

Întrebarea care „l-a activat” pe Hagi: „Hai că deja ne luăm viteză!”

Adrian Mutu nu poate uita un fost coleg din naționala României: „Un animal!”