FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - UTA 2-2

video+foto Ce s-a întâmplat imediat după finalul meciului Dinamo - UTA 2-2 + Gestul lui Torje față de Moldoveanu

Ce s-a întâmplat imediat după finalul meciului Dinamo - UTA 2-2 +49   FOTO
Ce s-a întâmplat imediat după finalul meciului Dinamo - UTA 2-2

Articol de , - Publicat sambata, 02 octombrie 2021 19:45 / Actualizat sambata, 02 octombrie 2021 19:51

Dinamo a remizat acasă cu UTA, 2-2, într-un meci în care a avut numeroase ocazii și a fost în superioritate numerică o repriză întreagă.

După partida din Ștefan cel Mare, dinamoviștii au fost chemați la galerie unde au fost criticați pentru prestație, iar Moldoveanu a fost ținta numărul 1. Jucătorul a fost „amendat” pentru ratarea din minutul 71. Totuși, fotbalistul crescut de Dinamo a fost consolat de Gabi Torje.

+5 FOTO

Robert Moldoveanu, ratarea sezonului în Liga 1! Fază incredibilă în Dinamo - UTA

Meciul Dinamo – UTA, din etapa a 11-a din Liga 1 a oferit cea mai mare ratare a sezonului.

În minutul 71, când conduceau cu 2-1, elevii lui Mircea Rednic au ratat șansa de a se desprinde decisiv pe tabelă.

Deian Sorescu și Robert Moldoveanu au scăpat pe contraatac și au rămas singuri cu portarul Florin Iacob, dar nu au putut marca. Căpitanul lui Dinamo i-a pasat excelent lui Moldoveanu, dar atacantul de 22 de ani a ratat incredibil.

FOTO Robert Moldoveanu, ratarea sezonului în Dinamo – UTA

Moldoveanu nu a șutat din prima, cu stângul, și a preferat să oprească mingea. Dinamovistul a fost ajuns Shlyakov, iar șutul său, cu dreptul, din 6 metri, l-a lovit pe fundașul dreapta de la UTA.

+18 FOTO

Mingea a ajuns la Sorescu, acesta a driblat un adversar, dar a șutat peste poarta arădenilor și a ratat șansa de a face dubla, spre nemulțumirea fanilor și a antrenorului Mircea Rednic, aflat la primul meci în noul mandat la Dinamo.

Cătălin Hîldan, comemorat la Dinamo – UTA

Jucătorii lui Dinamo au intrat pe teren cu tricouri negre, care aveau imprimat pe spate numărul 11, purtat de Hîldan și retras de Dinamo, iar pe partea din față era chipul fostului jucător.

Înainte de meci s-a ținut un moment de reculegere, iar lovitura de start a dat-o Cătălin Hîldan jr., nepotul fostului fotbalist, care joacă pentru Dinamo 2. Cei aproximativ 1200 de fani prezenți la meci au aplaudat momentul și i-au scandat numele lui Cătălin Hîldan.

Batha, eliminat după ce l-a lovit pe Torje: „O prostie, dar nu e de «roșu»! Se ține de față, însă l-a lovit în gât”

Dănciulescu, categoric în privința revenirii la Dinamo: „Asta e realitatea” » Dezvăluie ce mutare pregătește Nicolae Badea