FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - SEPSI

foto Uluitor! Cât a stat VAR-ul să analizeze o fază la Botoșani - Sepsi

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 17:59 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 20:03

FC Botoșani - Sepsi. Moldovenii au marcat în minutul 78, prin Enzo Lopez, în urma unei faze suspecte de ofsaid.

Enzo a plecat la limită din spatele lui Denis Ciobotariu și a marcat un gol superb, cu o execuție lobată, peste portarul Dinu Moldovan.

Gol validat după 7 minute la Botoșani - Sepsi

Reușita a fost analizată în camera VAR, iar după 7 minute de analiză s-a ajuns la concluzia că nu a fost ofsaid la Lopez, iar golul a fost validat. Meciul s-a reluat în minutul 85

În perioada în care au așteptat decizia brigăzii de arbitraj, jucătorii celor două echipe au efectuat mișcări de încălzire pentru a nu-și ieși definitiv din ritm. La câteva momente după reluarea partidei, televiziunile care transmit meciul au arătat imaginea din camera VAR, cu linia de ofsaid trasă.

Uluitor! Cât a stat VAR-ul să analizeze o fază la Botoșani - Sepsi

Brigada de arbitri a a fost formată din Andrei Antonie (central), Valentin Avram (A1), Andrei Constantinescu (A2), Horia Mladinovici (VAR), Marius Omuț (AVAR).

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Manifestul lui Valeriu Iftime: „Să punem umărul la asanarea vieții politice din Botoșani”

Ionuț Negoiță îi ridiculizează pe Ion Țiriac și Mircea Lucescu: „Vor Dinamo, dar nu pun un ban la club!”