Comentarii (72)
anticenzuralasport
anticenzuralasport  •  11 Martie 2023, 09:34

Bălind după arbitrajul lui Chivulete și după faptele care au făcut că la Arad să nu funcționeze VAR... nu-l mai face credibil orice ar patii UTA din partea arbitrilor...

anticenzuralasport  •  11 Martie 2023, 09:32

Dacă a fost sau nu penalty in prelungiri ??? Pai când VAR analizează 5-6 minute in două rânduri că sa găsească ofsayduri milimetrice fix pentru aceeași echipă și când cercetează sub un minut o fază tot pentru aceasta echipa faza din prelungiri arata rea intenție a VAR și a televiziunii care asigura semnalul video pentru Liga 1... Apoi este curios și că VAR a funcționat la Craiova și Bălind antrenorul UTA nu s a mirat !!! Faptul că presa centrală nu a binevoit să explice de ce nu a mers VAR la Arad în precedentul meci de etapă când presa locala de la Arad a scris povestea sabotarii VAR înseamnă și asta ceva...Desigur că aș aprecia un articol GSP despre fotbaliștii pe care în etapa trecuta ii considera eroi dar care la Craiova fara duritati și au arătat clasa...Poate vrea GSP sa ne spună când contează fotbalul adevărat nu cine pe cine face in subteranele Ligii 1...cu acceptul unei bune părți a presei...Clar intervențiile VAR la ultimele jocuri ale Craiovei spun multe...La fel și articolele pe seama acestora...

ce_o_mai_face_karagandy
ce_o_mai_face_karagandy  •  11 Martie 2023, 09:12
Postat de valentindragobete pe 11 Martie 2023, 00:31

Personal nu mi s-a părut " penalty-ul așa de evident" cum zice nenea antrenoru' dar numai în pielea lui să nu fi

Bravo !! Un comentariu scris perfect !!

username_2
username_2  •  11 Martie 2023, 09:11
Postat de edy089 pe 10 Martie 2023, 23:27

Ca a fost sau nu penalty nici nu conteaza. Dar conteaza ca DIGI si Orange si toata transmisiunea TV e de o calitate jalnica. Mai faceti si voi update la camere bai baieti ca ati ramas cu tehnologia de acu 10 ani. Daca ma uit FHD la liga 1 si apoi schimb si ma uit tot FHD la meciurile din Anglia, Spania sau Franta, am o soc ce calitate proasta e la noi. La ei se filmeaza in 4k, noi am ramas cu 1080p. De aia si la VAR frame rate-ul e vai de capul lui, cand baga ei slowmotion pt offside mingea aia se face lunga de juma de metru.

„Din reluările prezentate de televiziuni, pare că Popescu îl lovește pe Pașcalău peste picior, dar unghiurile și calitatea imaginilor nu edifică în totalitate acțiunea.”...asta am vrut să zic și io, reluări absolut penibile, de aia probabil nici nu l-au chemat pe arbitru la VAR, n-avea ce să vadă...tv-urile românești sînt în epoca de piatră, da alde corifeii Naum și Geambașu rîd de Strizu și Budescu

cpt.ahab
cpt.ahab  •  11 Martie 2023, 08:40
Postat de .Caravela pe 10 Martie 2023, 23:49

Balint e antrenor de liga secunda eventual de lupta pt evitarea retrogradarii. Nu are ce sa -i inveti pe jucatori decat cotonogeala, simulari in careu si trageri de timp din prima repriza. La acea faza a fost o simulare grosolana a unui copil trimis in teren de balint tocmai pt a se arunca in careu,

Ce vorbești, mă?! În ultimele minute a fost asediu la poarta Craiovei. Bară, minge salvată pron foarfecă de la Ronaldinho, potop de mingi aruncate în careu. Mie mi s-a părut penalty, dar VAR-lui lui Vassaras e degeaba. E o bătaie de joc. Nu Popa e vinovat, ci nătângii ăia fără personalitate din camera VAR. Victoria Craiovei e una mincinoasă.

balderis
balderis  •  11 Martie 2023, 08:40

Au fost trei faulturi în careu, ultimul sa văzut de pe Marte ! Cum naiba să nu dai 11m, la un asemenea fault !? Portarul îl acroșează intenționat !

firaldo
firaldo  •  11 Martie 2023, 08:37

Toți jucătorii lui UTA au zis că portarul l-a prins de glezna...vede cineva așa ceva?

tzintaru
tzintaru  •  11 Martie 2023, 08:35

Penalty cat se poate de clar,dar mira pe cineva că Mogoșoaia este ajutata de arbitrii?

dodo001
dodo001  •  11 Martie 2023, 08:24
Postat de 1973 pe 10 Martie 2023, 23:53

La un meci al echipei UTA, este delegat un arbitru din Pitești. Se știe că în play - out sunt implicate două echipe din județul Argeș. Este normal ca acest arbitru să le ajute pe cele două echipe și să o dezavantajeze pe Uta Arad.

Da da, si eu cred asta.

dodo001
dodo001  •  11 Martie 2023, 08:23

De fost, a fost penalty, se putea da, dar cate penalt-uri nu au mai fost si nu s-au dat. Au vazut altceva arbitrii. Sau cum se mai spune, ca sunt si ei oameni si mai gresesc!