FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - OȚELUL

VIDEO CU GOLUL Alexandru Pop, execuție rafinată în UTA - Oțelul » Rednic a rămas mască

Alexandru Pop (23 de ani) a înscris cu un lob superb în minutul 34 al meciului UTA - Oțelul, din runda 16 a Superligii, când formația gălățeană conducea cu 2-0.

Articol de - Publicat luni, 13 noiembrie 2023 22:09 / Actualizat luni, 13 noiembrie 2023 22:09

Oțelul a năucit-o pe UTA în prima repriză a duelului de la Sibiu. Juri Cisotti a deschis scorul în minutul 3, dintr-un penalty obținut de Teles, iar Alexandru Pop a dublat avantajul în minutul 5, din pasa lui Silva.

VIDEO CU GOLUL. Alexandru Pop, execuție rafinată în UTA - Oțelul

Vârful în vârstă de 23 de ani, transferat în vară de la Unirea Dej, a mai punctat o dată înaintea pauzei, cu o execuție rafinată.

În minutul 34, Pop a fost servit pe culoar de Bodișteanu. Denis Dumitrașcu, fundașul stânga al arădenilor, a făcut greșit pasul la ofsaid.

Râmas singur cu portarul Iacob, atacantul lui Dorinel Munteanu a finalizat cu un lob de efect. Mircea Rednic, antrenorul arădenilor, a privit consternat acțiunea.

Pentru Alexandru Pop a fost golul cu numărul 7 în actuala stagiune. Doar Aurelian Chițu și Dan Nistor îi sunt superiori în clasamentul golgeterilor.

Clasamentul actualizat în Superligă

Nemec a luat „galben” dintr-un motiv rar întâlnit în meciul cu Botoșani » Slovacul, eliminat în repriza secundă
Botoșani - Voluntari 3-3
Ce l-a nemulțumit pe MM Stoica: „E inadmisibil!” » Pe cine a remarcat în FCSB - FCU Craiova
FCSB - FCU CRAIOVA 2-1