FOTBAL  »  Superliga  »  ETAPA #19

VIDEO Academica Clinceni - FC Hermannstadt 1-1 » Ilfovenii obțin remiza pe final

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 decembrie 2019 13:33

Academica Clinceni și FC Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în etapa #19 din Liga 1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 56, când Petrișor Petrescu a fructificat centrarea deviată de Yazalde. Academica a egalat chiar înainte de finalul partidei, când Jakub Vojtus a profitat de gafa portarului portughez Cristiano.

FC Hermannstadt este pe locul 13 în Liga 1, cu 16 puncte acumulate, în timp ce Academica Clinceni ocupă poziția a 11-a, având 19 puncte.

Clinceni - Hermannstadt 1-1

ECHIPELE DE START

Clinceni (4-1-4-1): Vâlceanu - Matei, Răuță, Patriche, Pîrvulescu - Cebotaru - Merloi, Șut, Deretti, Buziuc - Vojtus
Rezerve: Ureche, Dobrescu, Chatziterzoglou, Achim, Popescu, Ion, Dumitru
Antrenor: Ilie Poenaru

Hermannstadt (4-3-3): Figueiredo - Luchin, Diarrassouba, Ionuț Stoica, Opruț - Pires, Rimane, Dumitriu - Vodă, Bușu, Petrescu
Rezerve: Novo, Tătar, Offenbacher, Buzan, Taira, Pinto, Plazonja
Antrenor: Eugen Neagoe