FOTBAL  »  LIGA 2  »  CONFLICT

VIDEO Fostul jucător al lui Dinamo, conflict cu un suporter în timpul meciului: „Ce, mă? Eu sunt de vină?”

Fundașul stânga Andrei Sin (32 de ani) s-a certat cu un fan în minutele de final ale meciului Tunari - Unirea Dej, scor 0-1, din runda #16 din Superliga.

Articol de , - Publicat sambata, 24 februarie 2024 13:47 / Actualizat sambata, 24 februarie 2024 17:01

Fundașul stânga Andrei Sin (32 de ani) s-a certat cu un fan în finalul meciului Tunari - Unirea Dej, scor 0-1, din runda #16 din Liga 2.

Unirea Dej a dat lovitura în minutul 89, când Denis Golda a marcat singurul gol al partidei. Unul dintre spectatorii prezenți la Buftea (meciul s-a jucat la Centrul Național de Fotbal, din cauza lucrărilor la terenul din Tunari) a considerat că Andrei Sin este cel responsabil de golul primit și a început să îl apostrofeze.

VIDEO. CS Tunari - Unirea Dej. Conflict între Andrei Sin și un fan al gazdelor, care i-a reproșat golul primit

Reacția apărătorului nu a întârziat. „Ce, mă? Eu sunt de vină? Abia am intrat de 10 minute!”, a strigat Andrei Sin către fanul nemulțumit.

Sin joacă din iulie 2023 pentru Tunari. A fost la Dinamo în perioada 2019-2021, bifând 18 meciuri și un gol de senzație în derby-ul cu FCSB.

3 debuturi la Tunari

La Tunari au debutat azi fundașul Deniz Giafer, titular, și mijlocașul Ionuț Borcea, împrumutați de la Dinamo, plus atacantul Adrian Petre. Ultimii doi au intrat în repriza secundă.

Deniz Giafer și Ionuț Borcea

CS Tunari - Unirea Dej 0-1

• A marcat: Golda 89

CS Tunari: Isvoranu - Giafer, Leca, Sima, L. Florică, Bustea, V. Constantin, Costea, P. Mitrică, A. Trică, D. Gheorghe
Antrenor: Ștefan Odoroabă

Unirea Dej: Moroz - Pruteanu, Kereki, Telcean, Roș, Dulca, Chira, Ad. Pop, Bîrnoi, Blaj, Hofman
Antrenor: Dragoș Militaru

VIDEO Bucuria celor de la Unirea Dej după fluierul final

A fost un meci pe care, după cum s-a desfășurat, am meritat să-l câștigăm. Noi am avut un joc destul de consistent și echilibrat, cu dorință până la ultimele faze. Caracterul băieților și spiritul arătat de ei până la finalul meciului, aici cred că s-a făcut diferența astăzi. Apreciez efortul și determinarea tuturor; și cei care au intrat pe parcursul reprizei secunde au înțeles foarte bine ce ne dorim de la această partidă.

Trebuie să rămânem modești și să strângem puncte în continuare până la finalul celor 19 etape. Felicitări tuturor pentru acest început frumos de an și așteptăm sincer cât mai multă lume alături de noi la meciul de săptămână viitoare de acasă. Băieții au nevoie să simtă căldura oamenilor la primul joc de acasă din 2024!