FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21

FOTO „Tricolorii” au cerut penalty în minutul 18 al duelului cu Ucraina U21 » Imaginea surprinsă de reporterul GSP lămurește faza + Ce i-a strigat Daniel Pancu lui Emil Săndoi

„Tricolorii” au cerut lovitură de la 11 metri în minutul 18 al disputei cu Ucraina U21, a doua din grupa B de la Euro 2023. „Centralul” Morten Krogh n-a fost de acord. +8   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 24 iunie 2023 20:03 / Actualizat sambata, 24 iunie 2023 20:33

Naționala lui Emil Săndoi a început curajos disputa cu Ucraina U21. „Tricolorii” au ajuns des în careul advers, iar în minutul 18 s-au considerat nedreptățiți la un duel între Jovan Markovic și portarul Anatolii Trubin

Moment superb înainte de România U21 - Ucraina U21 » Ce s-a întâmplat la intonarea imnurilor
România U21 - Ucraina U21

România U21 a cerut penalty în disputa cu Ucraina U21

Atacantul celor de la CS Universitatea Craiova a dejucat pasul la ofsaid al adversarilor și a ajuns în fața portarului advers, la 6 metri de poartă. Markovic a lovit mingea, apoi a cerut un penalty, considerând că a fost lovit de Trubin.

„Centralul” danez Morten Krogh a spus că nu există contact și a dictat doar repunere din 6 metri. Cum sistemul VAR nu este implementat pentru meciurile din faza grupelor, decizia a rămas valabilă.

+4 FOTO

Reluările prezentate pe transmisiunea TVR n-au lămurit clar dacă există sau nu contact între cei doi. În schimb, o imagine surprinsă de Cristi Preda, reporterul GSP.ro, le dă dreptate fotbaliștilor României. Intrat prin alunecare, Trubin pare să îl șteargă pe Markovic.

Daniel Pancu, spre Emil Săndoi: „E penalty!”

Daniel Pancu, „secundul” lui Emil Săndoi, urmărește și meciul cu Ucraina U21 tot din tribune.

Fostul atacant rapidist a urmărit reluarea fazei de penalty pe unul dintre monitoarele aflate la masa presei și a strigat către Săndoi că a fost penalty. Selecționerul a dat din umeri.

Spania - Ucraina (Stadionul Giulești, București) - ora 21:45

MM, după ce a auzit conferința lui Săndoi: „Este foarte grav, dar are mare dreptate. Distruge cluburile!”

Ucraina, fără două vedete în meciul cu România? » Anunțul selecționerului: „Au probleme medicale”