GSP.RO  »  FOTBAL  »  MANCHESTER CITY - TOTTENHAM 3-3

Emil Grădinescu, scandalizat de o decizie: „Arbitrul a avut un atac cerebral”

Comentatorul sportiv Emil Grădinescu (64 de ani) a comentat faza din prelungirile meciului Manchester City - Tottenham, scor 3-3.

Articol de - Publicat marti, 05 decembrie 2023 19:22 / Actualizat marti, 05 decembrie 2023 19:56

Finalul meciului Manchester City - Tottenham a oferit o fază care a iscat multe controverse. În prelungirile partidei, Erling Haaland a fost faultat la mijlocul terenului, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Mihai Stoica intervine în scandalul în care este implicat Florinel Coman: „Nu sunt cretin să spun asta”
FCSB

Norvegianul a rezistat contactului cu adversarul și a trimis o pasă în spatele apărării oaspeților. Jack Grealish s-a desprins de lângă fundașii lui Tottenham și a sprintat spre poarta adversă, dar „centralul” a revenit asupra deciziei și a întors faza.

Cei de la Manchester City au „explodat” și i-au reproșat arbitrului că l-a oprit pe Jack Grealish din drumul spre gol, ținând cont că englezul ar fi rămas singur cu portarul advers.

Emil Grădinescu: „Casta asta a arbitrilor e periculoasă”

Arbitrul a avut atac cerebal. E absolut scandalos. Jucătorii lui City vor primi o amendă din partea FA. City nu a gestioant cum trebuie acest moment. Băiatul ăsta va arbitra și etapa viitoare. Nu era obligat să dea avantaj... casta asta a arbitrilor e periculoasă

Era 3-3, final de meci, cu 10 absenți, iar Tottenham era cu toți jucătorii în terenul advers”, a spus Emil Grădinescu la Orange Sport.

Gigi Becali îi răspunde dur lui Ioan Varga: „Să înceteze cu presiunile astea! Florinel Coman nu e Messi”
CFR CLUJ - FCSB
Anghel Iordănescu propune un nume surpriză pentru lotul naționalei la Euro 2024: „Luați-l și naturalizați-l!”
ROMÂNIA

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”