INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - LIVERPOOL 1-1

FOTO Klopp a căzut în genunchi » Imaginile serii în Chelsea - Liverpool

Articol de - Publicat duminica, 13 august 2023 20:38 / Actualizat duminica, 13 august 2023 21:12

Jurgen Klopp, antrenorul neamț al lui Liverpool, a oferit faza serii în finalul meciului Chelsea - Liverpool (1-1).

Deși era cotată cu prima șansă la pariuri și a avut 1-0 din minutul 18, Liverpool a remizat pe terenul lui Chelsea, fiind egalată în minutul 37.

Finalul meciului a fost unul tensionat, cu ocazii la ambele porți, iar Jurgen Klopp a trăit la intensitate maximă fiecare fază.

FOTO. Chelsea - Liverpool: criza de nervi a lui Jurgen Klopp în cadre succesive

+8 FOTO

În minutul 86, arbitrul a dictat un fault după un duel între Szoboszlai și Malo Gusto, spre nemulțumirea lui Klopp. Faza s-a petrecut în dreptul băncilor de rezervă, iar neamțul a reacționat incredibil.

S-a aruncat în genunchi, a stat câteva secunde așa, cu mâinile în cap, iar apoi s-a ridicat și și-a pus mâinile pe față, fiind revoltat de decizia centralului Anthony Taylor.

Trei decizii luate cu ajutorul VAR în Chelsea - Liverpool

După ce a dat o pasă de gol, Salah a punctat și el, la 1-0. Dar golul a fost anulat. VAR a decis că extrema lui Liverpool era în ofsaid.

După golul lui Disasi (37), Chilwell, infiltrat în atac, l-a driblat pe Alisson și a făcut 2-1, în minutul 39. Din nou, VAR-ul a intervenit și din nou gol anulat, tot pentru ofsaid. În repriza a doua, VAR-ul a intervenit din nou.

În minutul 53, Liverpool a cerut penalty. Diaz a fost aproape de „dublă” , după ce a deviat o minge cu capul, care l-a lovit pe Jackson în mână. VAR-ul a analizat acea fază. Și „centralul„ Anthony Taylor, și VAR-ul au considerat că n-a fost nimic premeditat, iar jocul a continuat.

Zâmbete amare la prezentarea lui Kane la Bayern: „Voiam să-l aducem și pe el, dar ni l-a luat Real”

Adevăratul motiv al demisiei neașteptate a lui Mancini de la naționala Italiei » Anunț de ultimă oră: aproape să semneze cu noua echipă