INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UEFA YOUTH LEAGUE

Cristi Chivu nu cedează: 1-1 cu Real Madrid » Echipa sa a egalat la ultima fază, la primul șut pe poartă!

Cristi Chivu

Articol de - Publicat miercuri, 15 septembrie 2021 19:09 / Actualizat miercuri, 15 septembrie 2021 19:15

Cristi Chivu, fostul căpitan al naționalei, acum antrenor la Inter U19, a debutat astăzi în Youth League pe banca nerazzurrilor.  Dominată de Real Madrid (deținătoarea trofeului) aproape tot meciul, echipa sa a reacționat în ultimele minute și a reușit golul salvator

Cristi Chivu (40 de ani) a avut astăzi primul meci ca antrenor la Inter U19 în UEFA Youth League.

Cristi Chivu, arbitrat de Horațiu Feșnic

A jucat împotriva lui Real Madrid (deținătoarea trofeului), acasă, pe terenul de la Sesto San Giovanni, la 10 kilometri de Milano. A fost arbitrat de un compatriot, clujeanul Horațiu Feșnic (31 de ani).

Cristi Chivu, 1-8 la șuturi pe poartă! Egalare din foarfecă

Partida a fost controlată de spanioli, care au avut 8-1 la șuturi pe poartă. "Los blancos" au deschis scorul (Peter 70), dar Inter, cu un portar excelent Rovida, a reușit egalarea în prelungiri, la prima minge cadrată (Nunziatini 90+3, foarfecă).

Următorul meci al nerazzurrilor în UYL este pe 28 septembrie, la Kiev, cu Șahtior. În prima confruntare a grupei, Sheriff - Șahtior 0-5.

561de meciuri a jucat Cristi Chivu în carieră la echipele de club (486) și națională (75)

30de goluri a marcat Chivu în 16 ani la club (27) și naționala României (3)

13trofee a cucerit Chivu în carieră, la Ajax (3), Roma (1) și Inter (9)

Azi sunt Liverpool - AC Milan și Inter - Real + Messi, așteptat să debuteze la PSG în Ligă

Mircea Lucescu a răbufnit la conferința de presă » Furios pe translator: „Numai prostii spune!”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping