INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Fratele lui Messi a răbufnit după victoria lui Real cu Betis: „Madrid rușinos!”

Betis - Real Madrid 2-3 // foto: Guliver/gettyimages +5   FOTO
Betis - Real Madrid 2-3 // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 17:58 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 18:44

Matias Messi (38 de ani), fratele mai mare al lui Lionel, vedeta Barcelonei, a lansat un atac către Real Madrid după victoria controversată a campioanei cu Betis, scor 3-2.

După un meci în care VAR a intervenit decisiv de 3 ori în favoarea celor de la Real Madrid, Matias a răbufnit pe contul personal de Instagram: „Așa, așa, așa câștigă Madridul. Hahahah! Rușinos!”, a scris el, alături de o fotografie din timpul meciului postată pe un site de sport din Spania, cu titlul „Real Madrid și VAR o înving pe Betis”.

Real Madrid, favorizată de VAR cu Betis

Real Madrid a obținut prima victorie din acest sezon de La Liga, pe terenul celor de la Betis, scor 3-2. „Albii” au fost conduși cu 2-1 la pauză, dar au revenit în a doua parte, grație a 3 decizii importante luate în favoarea lor, cu ajutorul arbitrajului video.

• Minutul 48: 2-2, autogol Emerson, chiar de lângă Benzema. Liniile trasate îl țineau în joc pe atacantul francez;
  • Minutul 67: același Emerson a fost eliminat, pentru fault în poziție de ultim apărător la Jovici. Inițial, asistentul a semnalizat ofsaid; VAR a corectat decizia, iar "centralul" De Burgos i-a dat "roșu" lui Emerson după ce a revăzut faza pe monitor;
  • Minutul 82: penalty la Bartra, care a făcut henț după un duel cu Borja Mayoral. Arbitrul a văzut 11 metri, deși Bartra susținea că a fost împins de Borja. Lovitură de pedeapsă transformată de Sergio Ramos pentru trei puncte.

Penalty, eliminare, VAR și Real Madrid împreună înseamnă prea mult. Când îți sunt toate potrivnice, e greu să reziști. Îmi place VAR, doar că, uneori, joacă numai contra noastră - Manuel Pellegrini, antrenor Betis

+1 FOTO

Alte știri din La Liga:

Ronald Koeman se apără după transferul lui Luis Suarez: „A fost decizia clubului” » Ce spune despre reacția lui Messi

Antrenorul lui Betis protestează: „Penalty, eliminare, VAR și Real Madrid împreună înseamnă prea mult”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”