INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

INTER - CAGLIARI 1-1 // FOTO Scandal în Serie A! Lautaro Martinez și Antonio Conte au sărit la gâtul arbitrului

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 ianuarie 2020 15:45

Inter a remizat pe teren propriu cu Cagliari, scor 1-1, într-un meci cu un final extrem de tensionat.

Inter e în criză, iar Antonio Conte nu găsește soluții. Milanezii au ajuns la al treilea 1-1 consecutiv în Serie A și ecartul față de Juventus se poate mări decisiv.

Lautaro Martinez a deschis scorul astăzi pe Meazza în minutul 28, cu o lovitură frumoasă de cap. Jocul economicos avea să îi coste. Radja Nainggolan, omul cedat de Conte la Cagliari, s-a răzbunat în minutul 78. Șutul lui de la 25 de metri a fost deviat de Bastoni în propria poartă.

Inter - Cagliari a avut un final plin de nervi

În al patrulea minut de prelungire, Lautaro Martinez a cerut fault după un duel cu Joao Pedro. „Centralul” Manganiello a lăsat jocul să meargă, fapt care l-a enervat la culme pe argentinian. Protestele vehemente au dus la eliminarea atacantului.

+3 FOTO

În drumul spre vestiare, Lautaro a lovit violent ușa tunelului și a continuat să vocifereze. După fluierul final, întreaga bancă tehnică a lui Inter s-a năpustit asupra arbitrului de centru, lăsat singur de cei doi tușieri.

Clasament Serie A

Vezi și:

Torino - Atalanta 0-7 // VIDEO Incredibila Dea! A făcut scorul campionatului şi doboară recorduri în Serie A