INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - NAPOLI 1-1

Inter - Napoli 1-1 » Liderul, primul pas greșit în Serie A din 2024

Inter - Napoli, foto: Getty Images +10   FOTO
Inter - Napoli, foto: Getty Images

Articol de - Publicat luni, 18 martie 2024 00:03 / Actualizat luni, 18 martie 2024 00:06

Inter a remizat cu Napoli, scor 1-1, în etapa #29 din Serie A. Sunt primele puncte pe care trupa lui Inzaghi le pierde în 2024, în Serie A. Oaspeții au egalat cu 10 minute înainte de final.

Vezi AICI programul întregii etape din Serie A

Liderul din Serie A a început în forță partida, iar Darmian a ratat o ocazie importantă în minutul 13. Alex Meret (26 de ani) a fost la post. Deschiderea de scor a venit chiar înainte de pauză. Același Darmian a marcat în minutul 43, după o pasă din partea lui Bastoni.

Anunț-șoc în direct al titularului de la FCSB: „Vreau să PLEC! Caut o soluție” » Becali l-a luat peste picior: „Pleci cu autobuzul sau cu trenul?”
FCSB - SEPSI OSK 2-1

Napoli a egalat-o pe Inter pe final

Inter - Napoli, foto: Twitter
+6 FOTO

Șutul său a fost deviat în careu de apărătorii lui Napoli și a intrat în poartă. Dimarco a ratat o altă ocazie importantă în minutul 53, dar Meret a oprit balonul în ultimul moment. Napoli a dat lovitura pe „Giuseppe Meazza” în minutul 81 și i-a furat lui Inter primele puncte din 2024.

Juan Jesus (32 de ani) a înscris cu capul în minutul 81, după un corner.

S-a terminat 1-1, însă Inter rămâne lider în Serie A, cu 76 de puncte după 29 de etape, la 14 de AC Milan, ocupanta locului 2. De cealaltă parte, Napoli este pe 7, cu 45 de puncte.

Pentru Inter urmează duelul cu Empoli, de pe teren propriu. Napoli va primi vizita celor de la Atalanta.

FINAL » Inter - Napoli 1-1

Inter - Napoli, echipele de start:

Inter: Sommer - Pavard, Acerbi, Bastoni - Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Martinez

Rezerve: Asllani, Audero, Bisseck, Buchanan, de Vrij, Di Gennaro, Dumfries, Fratessi, Klaassen, Sanchez A., Amadou Sarr, Stankovic

Antrenor: Simone Inzaghi

primul 11 al lui Inter, foto: Twitter

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Olivera - Anguissa, Lobotka, Traore - Politano, Raspadori, Kvaratskhelia

Rezerve: Cajuste, Contini, Dendoncker, Gollini, Lindstrom, Mazzocchi, Natan, Ngonge, Osimhen, Ostigard, Rui, Simeone, Zielinski

Antrenor: Francesco Calzona

echipa de start a lui Napoli, foto: Twitter

„Nu are pic de clasă!” » Klopp, atacat dur, după ce l-a jignit pe reporter și a plecat de la interviu: „E clar că nu ești în formă”
MAN. UNITED - LIVERPOOL 4-3
Au RĂBUFNIT după United - Liverpool: „Ce regulă absolut penibilă! Rușinos!”