INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER

REZUMAT VIDEO Lautaro Martinez, direct în istoria Serie A » Ce a reușit în doar 35 de minute

Lautaro Martinez/ foto: Imago images

Articol de - Publicat duminica, 01 octombrie 2023 10:41 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 11:01

Lautaro Martinez (26 de ani), atacantul lui Inter, a intrat în minutul 55 al meciului cu Salernitana, iar până în minutul 90 a marcat de 4 ori în victoria echipei lui cu 4-0.

Cu această performanță, argentinianul a intrat în istoria Serie A. Este primul jucător care a reușit să marcheze 4 goluri în Italia intrând de pe bancă, de când în Serie A se acordă 3 puncte pentru victorie (sezonul 1994-1995), conform statisticienilor de la Opta.

Lautaro Martinez, 4 goluri pentru Inter cu Salernitana

Martinez a intrat cu Salernitana în minutul 55, în locul lui Alexis Sanchez, la scorul de 0-0. Iar până în minutul 90, numele lui apărea deja de 4 ori pe tabela de marcaj.

Mai rău ca în Liga 1 » Explicație HALUCINANTĂ pentru eroarea gravă de arbitraj de la Tottenham - Liverpool
Tottenham - Liverpool 2-1

A deschis scorul în minutul 62, cu o „scăriță” elegantă peste portarul Ochoa. A doua reușită a venit din centrarea lui Barella, în urma unui șut din prima de la 11 metri, la colțul lung.

Hattrick-ul a venit din penalty, în minutul 85, iar al patrulea gol a fost marcat în minutul 89, cu piciorul stâng, din careu. Căpitanul lui Inter a ajuns la 9 goluri în Serie A în acest sezon și este golgeterul competiției, cu 4 reușite peste Osimhen.

Inter a revenit pe primul loc, cu 18 puncte, la egalitate cu AC Milan, dar cu un golaveraj superior (+16 față de +7).

VIDEO. Rezumat: Salernitana - Inter 0-4

Jurgen Klopp, vehement după Tottenham – Liverpool: „Cu ce mă ajută acum?”
TOTTENHAM - LIVERPOOL 2-1

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”