INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

Probleme pentru Lionel Messi în MLS » Scos de pe teren după 37 de minute! Ar putea pierde finala de săptămâna viitoare

Lionel Messi a rezistat pe teren doar 37 de minute / Captură Twitter

Articol de - Publicat joi, 21 septembrie 2023 08:59 / Actualizat joi, 21 septembrie 2023 10:00

Lionel Messi a rezistat doar 37 de minute în meciul lui Inter Miami cu Toronto FC, încheiat 4-0. Argentinianul de 36 de ani a acuzat unele probleme fizice, însă antrenorul Gerardo „Tata” Martino e optimist că vedeta echipei nu se confruntă cu o ruptură musculară.

Menajat în precedentul meci, cu Atlanta United, lucrurile n-au arătat grozav pentru Leo Messi în confruntarea de joi dimineață, cu Toronto.

Medie de 3 goluri pe meci în a doua seară a grupelor Ligii Campionilor » Bayern - Manchester United, un „blockbuster” excepțional!
GRUPE

Campionul mondial a cerut schimbarea după 37 de minute pentru că a acuzat un disconfort la nivel muscular. Cu doar două minute în urmă părăsise terenul și Jordi Alba, tot cu probleme medicale, notează Marca

Foști colegi la Barcelona, Messi și Jordi Alba au fost surprinși de camerele TV discutând pe banca de rezerve imediat după ce au cerut înlocuirea.

Lionel Messi a rezistat pe teren doar 37 de minute. În prealabil, părăsise terenul și Jordi Alba / Captură Marca

Fanii lui Inter Miami sunt îngrijorați că aceștia nu vor fi apți pentru următoarele partide și implicit pentru finala US Open Cup de pe 28 septembrie.

Chiar și fără cei doi pe teren, Inter Miami s-a impus fără probleme, scor 4-0, într-un meci în care columbinaul Juan Camilo „Cucho” Hernández a înscris un hat-trick, al doilea în ultimele trei partide.

„Tata” Martino, despre accidentarea lui Lionel Messi: „Nu cred că e vorba despre o accidentare musculară”

Antrenorul lui Inter Miami, Gerardo Martino, a discutat despre situația lui Messi la finalul partidei. Acesta a mărturisit că, la prima vedere, situația argentinianului n-ar fi una complicată, și că problemele întâmpinate de Leo nu-l vor scoate mult timp din circuit:

Din ce am vorbit, este vorba despre un disconfort, nu cred că e vorba despre o accidentare de natură musculară. E și oboseală, dar vom evalua situația de la zi la zi”, a declarat tehnicianul, care speră să-i albă la dispoziție pe Messi și Jordi Alba pentru finala US Open Cup, pe care Inter Miami o va disputa peste o săptămână împotriva lui Houston Dynamo:

„Știu că ne așteaptă o finală, dar nu au cum să intre pe teren dacă nu sunt în măsură să facă asta. Vom evalua situația lor”.

Cristiano Ronaldo a mai stabilit un record uriaș: e primul la 1000!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”