INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

FOTO Gest violent în Betis - Bilbao! » Și-a lovit dur adversarul și riscă 4 etape de suspendare

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 martie 2022 22:12 / Actualizat duminica, 13 martie 2022 22:15

Nabil Fekir (28 de ani) a văzut direct cartonașul roșu în victoria lui Betis de pe teren propriu, scor 1-0, cu Athletic Bilbao. Nervos că a fost faultat de un fundaș al oaspeților, mijlocașul francez și-a pierdut cumpătul și l-a lovit pe Iker Muniain în timp ce jocul era oprit.

În minutul 79 al partidei, Fekir a primit mingea în flancul stâng și a căutat să-și enerveze adversarii, începând să jongleze cu balonul. Francezul a combinat apoi cu un coechipier și a primit mingea aproape de colțul terenului. De Marcos l-a faultat, iar Fekir s-a enervat teribil. Venit să-i reproșeze ceva francezului, Iker Muniain a fost lovit violent peste picioare de către Fekir, care era întins pe gazon.

Ruptură totală » Motivele pentru care Iuliu Mureșan n-a venit la Rapid - Dinamo
RAPID - DINAMO

Nabil Fekir și-a lovit violent un adversar

Fekir riscă acum patru etape de suspendare, informează AS. Betis a reușit să reziste în inferioritate numerică și să pastreze toate punctele la Sevilla. Golul victoriei a fost marcat de Borja Iglesias în minutul 20.

Explicațiile lui Pochettino, după ce Messi și Neymar au fost huiduiți la Paris
PSG
Ce au făcut stranierii » Deian Sorescu a marcat primul gol la Rakow
LIVEBLOG

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”